banner5

banner29

Sözcü'nün Ayasofya'ya saldıran manşetine tepkiler çığ gibi!

Sözcü Gazetesi, yeni yılın ilk gününde şaşırtmayarak tartışmalara neden olacak bir manşetle çıktı. İslam düşmanlığını bir kez daha gösteren gazete, "2020'nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı" manşetinin altına sıraladığı listede Ayasofya'nın 86 yıl sonra cami statüsüne kavuşasını da koydu. Çok konuşulan manşet sonrası siyaset ve sanat dünyasından birçok isim sert açıklamalarda bulundu.

Gündem 01.01.2021, 14:00
Sözcü'nün Ayasofya'ya saldıran manşetine tepkiler çığ gibi!

Yeni yılın ilk gününde Sözcü Gazetesi büyük tepki toplayan bir manşete imza atı. "2020'nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı" manşetiyle okuyucularıyla buluşan gazetenin haberinin detaylarında, dikkatlerden kaçmayan bir ayrıntı vardı.

AYASOFYA'NIN İBADETE AÇILMASI DA FELAKET OLARAK GÖSTERİLDİ

Skandal ötesi haberde; deprem, çığ felaketi ve korona gibi felakatlerin sıralandığı kısımda Ayasofya'nın ibadete açılması da felaket olarak gösterildi.

Temmuz 2020'nin felaketi olarak gösterilen kutucukta, "Yıllarca müze olarak hizmet veren İstanbul'daki Ayasofya Camii 86 yıl sonra ibadete açıldı. Dünya tepki gösterdi." ifadelerine yer verildi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ibadete açılan Ayasofya Camii, İslam aleminde büyük bir sevince neden olurken, Amerika ve Avrupa'dan Türkiye'ye karşı tepki sesleri yükselmişti. 

SKANDAL MANŞET SONRASI TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR!

Yapılan bu haber sonrası sosyal medyada birçok isimden çok sert tepkiler geldi. 

İşte o tepkilerden bazıları; 

'OLİMPOS DAĞI'NIN SÖZCÜSÜ'

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan Sözcü'nün haberi ile ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Olimpos Dağı’nın sözcüsü..." ifadelerini kullandı. 

'SİZİN GİBİ AHLAKSIZ HİÇ OLMAZ'

Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener yaptığı açıklamada, "Sakalsız olur da, inançsız, imansız, sizin gibi ahlaksız hiç olmaz" ifadelerini kullandı.

'TAM BİR FELAKET VE PROVOKASYON'

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci, "Sözcü, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasını 2020’nin felaketler listesine eklemiş... Üstüne üstlük manşet yapmış. Yani Sözcü’nün yaptığı editöryal bir hata değil, tam bir felaket ve provokasyon!" dedi. 

'28 ŞUBAT'IN GÖZYAŞI'

Milat Gazetesi Genel Yönetmeni Serdar Arseven, "Sözcü Ayasofya Camii’nin ibadete açılmasını 2020’nin “felâket ve gözyaşı tablosu”na eklemiş. “Büyük Felâket”. 28 Şubat’ın gözyaşı! CHP’li Fikri Sağlar’ın “Türbanlı hakimin adaletli karar vereceğinden kuşku duyarım” cümlesiyle aynı çerçevede. Güçlenen 28 Şubat!" dedi.

'BUNLAR, BU ÜLKENİN BAŞINA GELMİŞ EN BÜYÜK FELAKETTİR'

Gazeteci Mustafa Kaymak skandal manşetle ilgili, "Ayasofya’nın ibadete açılmasını felaket olarak görenler... bu ülkenin başına gelmiş en büyük Felakettir!!!" ifadelerini kullandı.

'MÜSLÜMANLARIN MUTLULUĞU SİZE DERT OLSUN'

Ünlü şarkıcı Umut Mürare de Sözcü'nün Aysofya manşeti ile ilgili yaptığı açıklamada "Şeytanın Sözcüsü için Ayasofya Camiinin açılışı tabiki felaket sayılır. Müslümanların mutluluğu size dert olsun." dedi.

Yorumlar (1)
Sacid Melik Duru 4 hafta önce
Birlik ve dirlik düşmanı bu zihniyet HAİNDİR. Hainlere yasa ile cevap tez verilmeli. Yoksa yasa yapılmalı.. Kimse kimsenin dini değerlerine hakaret ve düşmanlık edememeli. Ulan melun senin dinini fikrin sana.. Benimki bana.. Özgürlük değil bu. Yapılan
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?