banner29

Sözcü ücretsiz maske açıklamasından rahatsız mı oldu? Algı oluşturuyorlar...

İlk olarak Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında vatandaşların toplu ulaşım, market ve pazarlarda maske takması zorunlu hale getirildi. Bunun ardından harekete geçen hükümet, PTT aracılığıyla evlere ücretsiz maske gönderileceğini duyurdu. Bu durumdan bile rahatsızlık duyan Sözcü gazetesi ise söz konusu uygulamayı hedef alan haberler yapmaya başladı.

Gündem 06.04.2020, 15:47
Sözcü ücretsiz maske açıklamasından rahatsız mı oldu? Algı oluşturuyorlar...

İçişleri Bakanlığı'nın geçtiğimiz günlerde yayınladığı genelge ile birlikte, pazar ve market gibi sosyal alanlarda maske takmak zorunlu hale getirilmişti.

VATANDAŞA MASKE DAĞITIMI KARARI

Halkın maskeye daha kolay ulaşması için çalışan Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, ortaklaşa yürüttüğü ücretsiz maske dağıtımını PTT'nin yapmasına karar verdi.

Bu kararla birlikte PTT, ücretsiz maskeleri almak isteyen vatandaşlar için bir web sayfası açtı, sayfadaki formun doldurulmasıyla birlikte maskeler evlere teslim edilecek.

SÖZCÜ'DEN ALGI OPERASYONU

Tüm bu gelişmelerin üzerine, yine hükümetin aldığı karara muhalif olma çabası güden Sözcü gazetesi, KESK’e bağlı Haber-Sen Başkanı Musa Özdemir ile bir röportaj gerçekleştirdi. 

PTT'de maske ulaştırma kaygısı başladığını iddia eden Sözcü, sendika yetkilisine dayandırdığı haberde, PTT'nin eksik personelle hizmet verdiğini ve maske dağıtımını gerçekleştirmesinin zor olduğunu aktardı. 

Birçok konuda olduğu gibi burada da hükümet aleyhinde olmak adına büyük çaba gösteren Sözcü gazetesi, sosyal medyada büyük tepki topladı. 

CHP'Yİ DE RAHATSIZ ETTİ

Bu sistematik bir şekilde ilerleyecek ve halkın kolaylığı için uygulanacak olan uygulama CHP'li Gaye Usluer'i rahatsız etti.

Usluer, maskelerin evlere teslim edilecek olmasından memnuniyetsizliğini dile getirerek bu durumu "zor ve dolambaçlı" olarak niteledi.

Kaynak: SuperHaber

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
ÇEBHE Ve Yandaşların Kapısına Çuğalarla PARA MASKA KOYSANDA Yenede Doymaz Tel Ekranda Onların Sirdaşı Oldu ERDOĞAN Millete Bakmır PARALARI SARAYA DAŞIDI Allah Sizi İslah Etsin Ne Zaman Hoş Söz Söyleyeçeksiniz Erdoğan Hakda Danışmayın Yapdığınız Yardımları Gösterin KILINÇLAROĞLU 15 Temuzda Yapdığın İndide Yapdı FETÖÇULARIN YANINDAN ELİN KOLUN SALAYARAĞ GETDİ İNDİDE VİRÜS AÇISI YAŞAYANLARIN YANINDAN KEÇİR YARDIM ETMİR TEL EKRANINDA YANDAŞLARI SÖYLEYİR İNSANLARA YARDIM EDİRİK ÇEBHE NEDEN ŞU KADER KİNLİDİ KİN NİFRET İnsanın Düşmenidir ÇEBHE KENDİN İYİ OLDUĞUN REKLAM EDİR MASKA PARA YARDIMLAR HEPİSİN DÖVLETİNİZ PAYLAYIR ÇEBHE ERDOĞANI NE ZAMAN DİLİNDEN DÜŞÜREÇEK TÜRK HALKI RÖYADA AMERKA AVROPA DÖVLETLERİN NEHENGLİYİ DİLDE SÖYLENİLİRDİ ONLAR NEHENG YOK KÜÇÜKDÜLER VİRÜSUN GÖRÜMEZ NÖKTESİ GİBİ TÜRK HALKINDA Ekmeksiz Kimse Ölmeyip AVROPADA ÖLENLER VAR HASTELİĞE BAKAN YOK HER KES KENDİN KORUYUR ERDOĞANDA TÜRK MİLLETİN DÜŞÜNÜR AMA YENEDE ÇEBHENİN DİLİNDE KÖTÜ ALLAH SİZİ İSLAH ETSİN
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?