"Süleymancılar İmamoğlu'nu destekleyecek"

Süleymancılar'ın rahle-i tedrislerinden geçen CHP'nin belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nu destekleyeceği iddia edildi.

"Süleymancılar İmamoğlu'nu destekleyecek"

Süleymancılar cemaati bir süredir kamuoyuna yansıyan ses kayıtları ve cemaatin lideri Alihan Kuriş hakkındaki tartışmaya neden olan iddialar ile gündemde...

EKREM İMAMOĞLU'NUN SÜLEYMANCILAR KUR'AN KURSUNDAKİ FOTOĞRAFI

Geçtiğimiz günlerde sıcak bir gelişme yaşandı. CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun Süleymancılar cemaatine ait olduğu iddia edilen bir Kur'an kursunda kıraat yaparken çekilmiş bir fotoğrafı ortaya çıktı.

Söz konusu fotoğrafı gazeteci Fehmi Çalmuk kendisine ait internet sitesinde yayınladı.

SÜLEYMANCILARIN OYU EKREM İMAMOĞLU'NA

Süleymancılar cemaatinin rahle-i tedrisinden geçen CHP'li İmamoğlu hakkındaki yeni gelişmeyi ise Oda TV'den Asiye Güldoğan aktardı.

Güldoğan, 23 Haziran'da yenilenecek yerel seçimlerde Süleymancılar cemaatinin CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nu destekleme kararı aldığını duyurdu.

Asiye Güldoğan, "Süleymancılar ve Mücadeleciler de İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nu destekliyorlar. Ak Parti muhalifliğiyle bilinen Süleymancıların büyük bölümü zaten önceleri MHP’ye, sonraları İYİ Parti’ye oy veriyordu. İYİ Parti, CHP’yi desteklediği için Süleymancılar gibi katı bir cemaat de CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na oy verecekler. Mücadelecilerin Millet Partisi seçime girmediği için onlar da İmamoğlu’na destek çıkacaklar." ifadelerini kullandı.

/ SuperHaber

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 18:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 9 ay Önce

Süleymancılar haindirler hiç kimseye faydaları yok bunların Camisine gitmek caiz değil

Ayla C
Ayla C - 9 ay Önce

Oyleyse musluman milletten yardim toplamaktan vaz gecsinler...Gitsinler solculardan toplasinlar...

Ayten
Ayten - 9 ay Önce

Normaldir çünkü ALLAH,ın verdiği emre bile karşılar Hacca bayanlar gidemezmiş zira Erkekler var imiş orada sanki çarşıda pazarda erkek yok ALLAH,a şirk koşuyorsunuz bilesiniz YAZIKLAR OLSUN sizin gibi Müminim diyen Ama işine göre dini çevirenlere genellemiyorum böyle yapanlara sözüm ALLAH kimseyi doğru yoldan şaptırmasın hidayet versin

Mustafa topak
Mustafa topak - 9 ay Önce

Sizin gibi troller akpartiden iyi oy kaçırtıyorsunuz iftita yalana devaammm

Yusuf Can
Yusuf Can - 6 ay Önce

Hic kimse süleymanlılar hakkında kòtü yorum yapamaz ben 6 yıldır o cemaatin icindeyim bilip bilmeden internette okuduğunuz abuk subuk şeylerle cemaati karalamaya çalışmayın bu cemaat kıyamet gunune kadar devam edecek hiç kimsenin bu cemaate zeval getirmeye gucu yetmez hic bir sey bilmiyorsunuz

SIRADAKİ HABER

banner5