Süresiz nafaka can yakamaya devam ediyor!

Ailelerin dağılmasına neden olan süresiz nafaka zulmü, nafakazedelerin hayatlarını karartmaya devam ediyor.

Süresiz nafaka can yakamaya devam ediyor!

Nafaka ödeme sistemi” ile ilgili yasal değişiklik geciktikçe, süresiz nafakazedelerin, hayatları kararıyor. Malatya Doğanyol Damlı Köyü’nde ikamet eden Sezai Aygün, ödeyemediği nafaka yüzünden çektiği sıkıntıları anlattı. Aygün, “2004 yılında evlendim ve 3 ay evli kaldım. Çocuğumuz yoktu. 15 senedir de bana nafaka bağlamışlar. Ama benim hiçbir haberim yoktu. Geçen yıl bana icra davası açmış. 40 bin TL’ye yakın ödemem çıktı. Ama ödeme gücüm olmadığı için 14 Ocak 2019 -14 Nisan 2019 tarihleri arasında tazyik hapsi yattım” dedi.

"14 OCAK'TA MAHKEMEM VAR"

Eski eşi tarafından tekrar icra davası açıldığını belirten Aygün, “14 Ocak’ta mahkememiz var. Nafakadan biriken borçlarımı isteyecekler. Ama yine ödeme gücüm olmadığı için tazyik hapsi yatacağım. Hapishane’de de İAŞE bedeli ödememiz gerekiyor. Fakat yediğimiz yemeğin parasını bile ödeyemedim. 635 TL tutarında İAŞE parası gelmişti. Onu da ödeyemedim, o da duruyor” ifadelerini kullandı.

ÖMÜR BOYU NAFAKA

Hiçbir gelirinin olmadığını ifade eden Aygün şunları söyledi: “Oturduğum ev bile babama ait. O da yıkılmış durumda tek bir göz odası var. Şu anda 42 yaşındayım. Ağzım yandığı için bir daha evlenmek istemedim. Eski eşim düğün takılarını aldı gitti. Herhalde para için evlenmiş. Süresiz nafakaya son diyorum. Mağduruz. Ömür boyu nafaka olur mu?” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2020, 12:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
TARIK
TARIK - 3 hafta Önce

Sezai kardeşim senin bu kanunlarla,bu nafaka belasından kurtulman zor.Sen dua et de, hastalık, dert sahibi olma.Mecliste önerge verip geri çeken partilere değilde,sayın CUMHURBAŞKANI'MIZA güvenimiz tamdır.Bu nafaka belasına bir an önce son verilirde kurtuluruz,İNŞALLAH....

SIRADAKİ HABER

banner5