banner30

banner29

Taksicilere eğitim şartı geliyor!

Milli Eğitim Bakanlığı ile İstanbul Taksiciler Esnaf Odasının ortaklaşa yürüttüğü "Taksi Eğitim Projesi" kapsamında verilecek eğitimi başarıyla tamamlayanlar taksicilik yapacak.

Gündem 14.11.2018, 10:25 14.11.2018, 11:59
Taksicilere eğitim şartı geliyor!

Son dönemde taksicilerle ilgili sorunların artmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı ile İstanbul Taksiciler Esnaf Odası ortaklaşa bir projeye imza atıyor.

Çalışma ruhsatı alamayan trafikten men edilecek

Bundan sonra "Taksi Eğitim Projesi" kapsamında verilecek eğitimi başarıyla tamamlayanlar taksicilik yapacak.

Yakın zamanda hayata geçirilecek, İstanbul'da 50 bin taksiciyi ilgilendiren projeye katılmayanlar çalışma ruhsatı alamayacak, dolayısıyla denetimler sonunda araçları trafikten men edilecek. 

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, adli ve idari yaptırımların uygulanacağını belirterek, konuyla ilgili şunları söyledi: 

"Sertifikası olmayan kişiler artık şoförlük yapamayacak. Şoförlük yapıp da yanlış yapanlar da meslekten ihraç edilecek. Adli ve idari yaptırımlar uygulanacak." 

"Mesleğini namusuyla yapan taksiciler rahatsız oluyor"

İstanbul Rehberler Odası Başkanı Hakan Eğinlioğlu ise, bazı  taksicilerin görevlerini suistimal ettiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Tedavülden kalkmış paraları, para üstü olarak veriyorlar. Tırnakçılık yapıyorlar. Para üstü 50 lira vermesi gerekirken, 5 lira veriyor. Turist kısa bir mesafe gitmek istiyor, söz konusu taksici ise geniş bir İstanbul turundan sonra turisti bırakıyor. Bu adamlar yüzünden mesleğini namusuyla yapan taksiciler de rahatsız oluyor."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?