banner29

Taksim'de sarı yelek hayali kuranların sonu, sarı etek olur!

"Fransa yandı madem, Türkiye de yansın" diye içlerinden geçirenler, "sokaklara çıkalım, ortalığı yakıp yıkalım, ekonomiyi felç edelim, polislere düşmana saldırır gibi saldıralım" diye yanıp tutuşanlar, gezi olayları esnasında, CHP'nin ve HDP'nin çok sevdiği çapulcular, seçilmiş hükümeti devirebileceklerini zannedenler ve emperyalist yamyamlar tekrar iş başındalar mı?

Gündem 21.12.2018, 00:41 01.07.2019, 23:28
Taksim'de sarı yelek hayali kuranların sonu, sarı etek olur!

Anonymus Türkiye hesaplı bir sayfadan çağrı yapılarak, Fransavari bir eylem harekete geçirilmek isteniyor.

Ülkemizde, bazı iş adamları ve holdingler Gezi Parkı olaylarında alçakları çıkca destelediler. DHKP-C, PKK, FETÖ mensupları ile birlikte davrananlar, ve devlete baş kaldırmaya çalıştırlar Silah sıktılar, taş attılar ve  molotof kokteyli attılar şimdi aynı propagandanın benzeri ile algı operasyonu ile milletin tansiyonunu ölçme sürecine girdiler. Anonymous Turkey adıyla kurdukları sayfadan eylem çığırtkanlığını işte böyle yaptılar:

Anonymous Turkey isimli küstah facebook sayfasının o çağrısı...

Yer: Taksim

Tarih:13.01.2019

Saat:16:00

Gezi olayları / Gezi eylemleri nedir?

Gezi olayları, 27 Mayıs 2013 tarihinde Taksim Meydanı yakınındaki Gezi Parkı’nda ‘ağaçlar kesiliyor’ bahanesiyle başladı. Kısa sürede terör yanlısı grupların da katılımıyla ülke geneline yayılan olaylar, bir anda kalkışmaya dönüştü. AK Parti hükümetini devirmek isteyen marjinal gruplar, adeta Taksim Meydanı’nı işgal ederken, Gezi Parkı’nın içinde kurdukları çadırlarda alkol içerek sabahlamaya başladı. Başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere sokaklara çıkan marjinal gruplar, kamu mallarını yağmalayarak sokakları ateşe verdi. Sokak ve meydanlarda terör yanlısı grupların hedefi haline gelen çok sayıda polis ve vatandaş yaralandı. Yaşanan olaylar sonucu Türkiye ekonomisi milyonlarca lira zarara uğratıldı.

Anonymous Nedir?

İnternet, çok çeşitli insanlara faaliyet gösteren bir mecra. İyisinden kötüsüne herkes bu ekosistemin bir parçası. Anonymous için çoğu zaman “haktivist bir gurup” tabiri kullanılsa da hackerlardan başka kimse, yapılan saldırının arkasındaki ismi bilmiyor. Hatta bu hackerlerın birbirini tanıdığını söylemek bile olası değil. Peki, Anonymous nedir? kimlerden oluşur?

Anonymous ilk olarak nerede çıktı?

Anonymous ilk olarak bir imageboard olan 4chan‘da meydana çıktı. Zaten 4chan kullanıcılarına sunduğu anonim olma seçeneğiyle bilinen bir mecradır. İçinde barındırdığı elliden fazla kategori altında insanlar, anonim (size ulaşabilecekleri herhangi bir isim, link ya da adres olmadan) olarak paylaşım yaparlar. 4chan,düşünce özgürlüğünü desteklese de son zamanlarda bu politikasından vazgeçmiş ve birçok kullanıcısını kaybetmiştir. Anonymous topluluğunun halen bu gurubun içinde olup olmadığı ise bilinmiyor.

Anonymous nedir? kimdir ve ne iş yapar?

Anonymous kendisini merkezsizleştirilmiş,  içinde herhangi bir emir komuta zinciri barındırmayan, emirler yerine ideolojilere gönül vermiş ve internette toplanmış bir birlik olarak tanıtır. Anonymous yaptığı DDoS –Distributed DenialoService- saldırılarıyla gündeme geldi ve o süreden sonra dünyanın en çok bilinen hacker gurupları arasında yer almaya başladı.

İlk olarak bu işi sadece eğlence için yapan hacktivist gurup, Scientology Klisesi‘ne -insanın tanrısal bir varlık olduğuna inanan dini inanç- yaptığı saldırıyla gündeme geldi. Daha sonrasında gözünü bilgi saklayan medya organlarına çeviren gurup, bu alanda da faaliyet gösterdi. Amerika, İsrailTunusUganda, IŞİD‘e saldırılarda bulunan gurup PayPalMastercardVisa ve Sony gibi firmaları da hackleyerek büyük zarar verdi.

Kendilerine “Anon” ismini veren gurup, Wikileaks ve Occupy haraketlerinin de başlangıcının merkezinde bulunuyor. Anonymous ile ilgili olabileceği düşünülen ve aralarında Amerika, İngiltere, Avustralya, Hollanda, İspanya ve Türkiye‘nin bulunduğu altı ülkede, onlarca kişi tutuklandı. Anonymous destekçileri, gurubu “Özgürlük Savaşçıları” veya “Dijital Robin Hood” gibi isimlerle anarlar.

Anonoymous saldırıları

Ana akım medyada ilk çıkışlarını, bir otel sitesine aynı profil fotoğrafı ve kimlikle kayıt olmaları ve siteyi kullanılmaz hale getirmeleriyle yaptılar. Bu saldırıları sonucunda “steroid basmış hackerlar”, “evcil teröristler” gibi isimler kazandılar. Daha sonrasında bu tip saldırıları internet genelinde yapmaya devam ettiler. 

2004 yılından beri yaptıkları site çökertme işine günümüzde de devam ediyorlar.

Scientology Kilisesi’nin çağrı hatlarını kitlediler ve sürekli olarak siyah fax göndererek yazıcı tonerinin bitmesine neden oldular. Daha sonrasında sitelerine erişimi kestiler. Site çökük bir vaziyetteyken Anonymous ilişkili birçok isim YouTube‘da robot sesi kullanarak bir mesaj yayınladı. Mesajda “takipçilerinizin ve internetin iyiliği için, sizi internetten sileceğiz” deniyordu. Scientology Kilisesi’nin önemli isimlerinden Tom Cruise da Anonymous’tan nasibini alan isimler arasındadır.

Daha sonrasında Visa ve Master Card saldırılarını da üstlenen ekip, Sonysunucularını çökertmiş, PlayStation Network‘a 15 gün süreyle erişimi kapamış ve daha sonrasında Sony‘nin kullanıcılarına bedava oyun ve PlayStation Plus vermesine neden olmuştur.

Yorumlar (2)
Vatan aşığı 2 yıl önce
Sari yelekliler kefenide almayi unutmayin cünüp topluluğu
KAFAYIMI YEDİNİZ LAN 2 yıl önce
OLUM O KADAR ZAMDAN SONRA SİZİN İÇİN ÇIKIYOLAR SOKAĞA APTAL OLMAYIN OLUM AZICIK AKILLI OLUN BİZ DE VATANIMIZI SEVİYORUZ AMA BU MALUM PARTİ ÜLKENİN ANASINI AĞLATTI HER ŞEYE 3 4 KATI ZAM GELDİ YETER LAN ARTIK
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?