banner30

banner29

Taksim'e yürümek isteyen gruplara müdahale!

Polis, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde Beşiktaş'tan Taksim'e yürümek isteyen HKP ve İnşaat-iş Sendikası üyelerine müdahale etti. Müdahale sonrası 11 kişi gözaltına alındı.

Gündem 01.05.2019, 11:33
Taksim'e yürümek isteyen gruplara müdahale!

Halkların Kurtuluş Partisi (HKP) ve İnşaat-iş Sendikası üyeleri 1 Mayıs'ı Taksim'de kutulamak için yürüyüşe geçti. Beşiktaş'tan Taksim'e yürümek isteyen iki gruba polis müdahale etti. Gözaltına alınanlar, polis otobüsüne bindirilerek, emniyete götürüldü.

1 Mayıs, Türkiye'nin dört bir yanında düzenlenecek yürüyüş ve mitinglerle kutlanacak. Kutlamaların birinci adresi yine İstanbul oldu. İstanbul Valiliği, 1 Mayıs'ın Bakırköy'de kutlanmasına izin verdi. İzin verilmeyen Taksim ise barikatlarla kapatıldı.

ARBEDE YAŞANDI, HKP ÜYELERİ GÖZALTINA ALINDI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde Beşiktaş'ta toplanan HKP üyesi bir grup Taksim Meydanı'na yürümek istedi. Grubun yürüyüşüne polis izin vermedi. Polisle grup arasında çıkan arbedenin ardından gözaltına alınan 5 kişi, polis otobüsüne bindirildi. Gözaltına alınanlar emniyete götürüldü.

İNŞAAT-İŞ ÜYELERİ GÖZALTINA ALINDI

Mecidiyeköy'den Taksim'e doğru yürüyüşe geçen İnşaat-iş Sendikası üyeleri polisin müdahalesiyle karşılaştı. Çıkan arbede sonucunda 5'i sendika yöneticisi olmak üzere 6 kişi gözaltına alındı.

Son Dakika! Taksim'e Yürümek İsteyen Gruplara Müdahale Anı Kamerada, Gözaltılar Var

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?