Tamince: Kılıçdaroğlu’ndan şikayetçi olacağım!

Türkiye’nin önde gelen turizmcilerinden Fettah Tamince, Kemal Kılıçdaroğlu’nun hakkındaki iddialarına tepki gösterdi. Tamince, Kılıçdaroğlu’ndan şikayetçi olacağını söyledi.

Tamince: Kılıçdaroğlu’ndan şikayetçi olacağım!

Turizmci ve iş insanı Fettah Tamince, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hakkındaki iddialarına yanıt verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün grup toplantısında Fettah Tamince’nin hakkında MİT, Emniyet ve MASAK'ın raporları olduğunu, Tamince’nin Fetö Borsası’ sayesinde yargılanmaktan kurtulduğunu iddia etmişti.

İddiaların hedefindeki Tamince, Gazete Duvar’dan Özlem Akarsu Çelik’e konuştu.

Tamince, “Eren Erdem içeride, Fettah Tamince dışarıda diyor. Bu nasıl bir mantık! O insanları ben mi tutukladım. Kemal Bey’in hukuk anlayışı buysa iktidar olduğunda ilk beni mi tutuklatacak? Beni hedef gösteriyor. İddialarıyla ilgili elinde bir belge varsa mahkemeye gitsin. Benim hata yaptım diyeceğim bir durumum yoktur. Benimle ilgili iddia edilen her konuda savunmamı yaptım. Kararı Türk adaleti verdi. Kemal Bey’in adalet anlayışı bu demek ki, kararı beğenmediğinde bunu adalet saymıyor İşin aslı Kemal Bey’in beni hedef alması yeni değil. 2004 yılında Tuncay Özkan’ın televizyonu Kanaltürk’te “Yoksulluk ve Yolsuzluk” diye bir program vardı. Oraya çıkardı Kemal Bey ve Fettah Tamince şöyle, Fettah Tamince böyle derdi. Yani o günden bu güne benimle derdi bitmedi” dedi.

’17-25 ARALIK’TAN SONRA BANK ASYA’YA PARA KOYMADIM’
“Dokunulmazlığım yok. Hakkımda suç duyurusunda bulunanlar oldu. Birçoğu için savcılık kovuşturmaya bile gerek duymadı. Dava açılanlardan da beraat ettim. Hakkımda devam eden tek bir soruşturma ya da dava yoktur. Ancak Kemal Bey bu kararları beğenmiyor” diye konuşan Tamince, “Benim 17-25 Aralık’tan sonra Bank Asya’ya para yatırdığımı iddia ediyor. Birileri o bankayı kurtarmak için seferber oldu o süreçte. Ben olmadım. Benim o bankaya koyduğum para yok, var diyorsa ispat etsin” ifadelerini kullandı. 

KILIÇDAROĞLU’NDAN ŞİKÂYETÇİ OLACAĞIM’
“Kemal Bey benim üzerimden siyasi rant mı elde etmeye çalışıyor bilmiyorum” diyen Fettah Tamince şunları söyledi: Hakkımda MİT’in, MASAK’ın raporları olduğunu söylüyor. Varsa çıkarsın ortaya. Bunları gösteremezse kendisini müfteri ilan ediyorum. Bir siyasi parti genel başkanı şantaj yapar mı? Milyonlarca insanın oy verdiği bir partinin genel başkanına, kendisi aynı zamanda eski hesap uzmanıdır, hakkımda kara para vb. iddiaları dile getirmesini yakıştıramıyorum. Ayıp! Bugüne kadar kendisine cevap vermedim ama ben de ondan şikâyetçi olacağım.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5