banner29

Tanrıverdi: "Mehdi'nin gelişini bekleyemeyiz"

1996 yılında YAŞ kararıyla TSK’dan emekli edilen Adnan Tanrıverdi, 'İslam birliği için Mehdi hazretleri gelecek. Onun gelmesi için ortamı hazırlıyoruz' sözleriyle gündeme geldi.

Gündem 30.12.2019, 13:17 30.12.2019, 23:55

SADAT kurucusu, Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği (ASSAM) Yönetim Kurulu Başkanı ve Cumhurbaşkanı askeri Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi, 3.’sünü gerçekleştirdikleri İslam Birliği Kongresi’nde konuştu.

'MEHDİ GELECEK ORTAMI HAZIRLAMALIYIZ'

Yeni Akit'e demeç veren Tanrıverdi, “İslam birliğinin” nasıl olacağını şu sözlerle ifade etti:

“İslam birliği Mehdi hazretleri geldiği zaman olacak. Mehdi hazretleri ne zaman gelecek Allah bilir. Bizim bir işimiz yok mu? Ortamı hazırlamamız gerekmez mi? İşde aslen bunu yapıyoruz.”

SADAT’IN KURUCUSU

Eski özel harpçi Adnan Tanrıverdi tarafından kurulan SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlık Şirketi, kontgerilla eğitimi vermesi ve devlet tarafından denetlenmemesi ile tartışma yaratmıştı. Adnan Tanrıverdi, şirketinin amacını 2012’de şu ifadelerle anlatmıştı: “Türkiye’nin köklü askeri gelenekleri ve birikimini ihtiyacı olan ülkelere aktarmak. Kendi deneyimi ve birikimi olmayan ülkelerin silahlı kuvvetlerinin eğitim, strateji gibi ihtiyaçlarını karşılayacağız. Dünyada örneği çok. Türkiye’de ilk olacak.”

Söz konusu haberin tamamı:

Yorumlar (1)
Süleyman Arif 1 yıl önce
Kendilerince tanrıcılık oynuyorlar, haşa... Allah vaktini, ortamını, olayların gelişimini (haşa) bilmiyor, yol açacaklar akıllarınca, gafil ve fitne tayfası sizi..
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?