Tarih verdiler! Listede Türkiye de var...

Birleşmiş Milletler (BM), üye ülkelerin istihbarat servisleri tarafından sağlanan bilgilere dayanarak kritik bir rapor hazırladı.

Tarih verdiler! Listede Türkiye de var...

Raporu hazırlayan gözlemciler, uluslararası terörizmde son dönemde yaşanan duraklamanın kısa süre içinde sona erebileceğini ve yeni yıl öncesi yeni bir saldırı dalgasının mümkün olabileceğini belirtti.

İngiliz Guardian gazetesinin haberine göre; BM gözlemcileri, DAEŞ saflarında savaşmaya giden ve sağ kalmış olabilecek 30 bin yabancı teröriste ilişkin kaygıları gündeme taşıdı. Raporda, DAEŞ üyelerinin Türkiye’ye kaçmaya çalışabileceği de belirtildi.

SALDIRILAR AZALDI AMA…

Buna göre; söz konusu yabancı teröristler yakın gelecekte uluslararası bir kaygı kaynağı haline gelebilir. Bazıları el-Kaide’ye katılabilir, bazıları ortaya çıkabilecek başkaca terör örgütlerine girebilir. Bazıları örgüt lideri olabilir ya da terör örgütlerine üye kazandıran pozisyonlara geçebilir.

Rapor, teröristlerin Türkiye, Fransa, Belçika ve Almanya’da yüzlerce sivili katlettiği 2015 ve 2016’dan bu yana daha az başarılı saldırı gerçekleştirdiğinin altını çizse de Avrupa için tehdit seviyesinin yüksek olmaya devam ettiğini belirtiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 11 ay Önce

Teror Saldirilari Avrupada Cok oldu
Avrupa Bu Konularda nisbeten önlemlerini almis gibi Görünüyor
Biz Avrupa duyecegimize Biraz Türkiyenin icinde bulundugu konuma bir göz atalim, Teror konusunda Türkiye cok kötü bir konumda oldugunu Düsünüyorum Türkiye Han Gece Yolu olmus
Her cesit milet var hemde milyonlarca yüzbinlerce farkli kimlikten insanlar var kimin kim oldugu ne oldugu mechul
Bunlarin icinde cok teror örgutlerine mensup kisilerknde oldugu
Kesindir, bu karanlik bilinmiyen kisiler ilerki zamanda Türkiyeye
Dönük faliyetler gösterirlerse iste o zaman vay haline güzelim memleketin .

SIRADAKİ HABER

banner5