banner30

banner29

'Tele 1, FETÖ'cü firari işadamı Akın İpek'in desteğiyle kuruldu' iddiası

TELE 1 isimli kanal firari FETÖ'cü Akın İpek'in desteği ile kurulduğu iddia edildi.

Gündem 01.09.2020, 21:46 03.09.2020, 00:28
'Tele 1, FETÖ'cü firari işadamı Akın İpek'in desteğiyle kuruldu' iddiası

Tele 1'in finans kaynağına ilişkin tartışma devam ediyor. Son olarak Yurt gazetesi "Merdan Yanardağ'a cevabımızdır" diyerek yaptığı açıklamada Tele 1'in FETÖ firarisi ve Koza Holding eski yöneticisi Akın İpek'in desteğiyle kurulduğunu söyledi.

Yurt gazetesinden yapılan açıklamada, "paralar nere gitti Merdan" diye soruldu...

"TELE 1 AKIN İPEK'İN DESTEĞİYLE KURULDU"

Gazetenin internet sitesinde yer alan açıklama "Merdan Yanardağ'a cevabımızdır" denilerek "Tele 1 Akın İpek'in desteğiyle kuruldu!" başlığıyla yayınlandı.

"Şu an Merdan Yanardağ’ın başında olduğu abc gazetesi ve Barış TV 15 Temmuz ertesinde kapatılmıştır. Zira Akın İpek’ten para aldıkları ortadadır" denilen açıklamada Yanardağ'a "Tele 1 Akın İpek’in desteğiyle kurulmuş bir kanaldır, bizim böyle kaynaklarımızın olmadığı ise açıktır. ABC ve Tele1 17 Haziran 2020'de kapatıldıktan sonra nasıl açıldı? Her yerden baskı olduğunu, kaynağın olmadığını söylerken kapatılan kanalını ve gazeteni nasıl ve hangi yollarla açtırabildin?" diye soruldu.

PARALARI N'AAPTIN MERDAN?

Yurt gazetesi bu açıklamanın ardından Twitter hesabından "Yurt Gazetesi'nin aylık gideri (Türksat, maaşlar ve TV) 100 bin dolar, Yanardağ'ın şahsına verdiğimiz 528 bin şahsına ve gazete için 25 milyon doların idaresi Yanardağ'ın elindeydi. Kaynağımızın belli olduğu bu paralar nereye gitti? ( ödemenin belgeleri mevcuttur)" paylaşımında bulundu.

Bir sosyal medya kullanıcısı bu paylaşıma "25 milyon dolar akın ipek Cafer mahiroglu fetö güruhundan gelen para degilmi çatı iddianamesindeki tapeler de var" ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?