banner29

'Temas yok, çingene, sokak süprüntüsü' demişti! İşte istenen ceza...

Bodrum’a gideceği uçak rötar yapınca, havalimanı personeli Tuğçe Selvi’ye hakaret eden ve büyük tepke toplayan Fatma Funda Esenç hakkında iddianame hazırlandı. Savcı, Esenç için, 9 ay 15 günden 3 yıl 4 aya hapis cezası verilmesini istedi.

Gündem 18.07.2019, 11:35 18.07.2019, 15:32
'Temas yok, çingene, sokak süprüntüsü' demişti! İşte istenen ceza...

İstanbul’dan Bodrum’a gideceği uçağın rötar yapması üzerine havalimanını birbirine katan, havalimanı personeli Tuğçe Selvi’ye hakaret eden Fatma Funda Esenç hakkında ‘Kişinin şeref ve saygınlığına saldırarak hakaret’ ile ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçlamaları ile dava açıldı.

HAKARETLER İDDİANAMEYE GİRDİ

Gaziosmanpaşa Asliye Ceza Mahkemesi’ne sunulan iddianameye göre geçen 25 Nisan’da yaşanan olayda Esenç’in tartıştığı Selvi ifadesinde şunları söyledi: “Uçağın kalkış saati ile ilgili bilgi vermek üzere yolcuların yanına gittim. Şüpheli bana yönelik ‘Etek giymekle bu işler olmuyor. Uçağa gittiğinde ne yaptığın belli değil. Sizin kazandığınız para haram para. Koca k…ı büyüteceğine birazcık aklını çalıştır” dedi. Selvi ifadesinin devamında Esenç’in kendisine “Hop-hop temas yok, ben Çingenelerle temas etmiyorum. Sokak süprüntüsü” dediğini anlattı.

Esenç ise ifadesinde yakın bir akrabasının acil ameliyatı nedeni ile Bodrum’a gitmeyi planladığını belirterek “Uçağın gecikmesi, müştekinin alaycı tavrı ve stres altında olmamdan dolayı nahoş sözcükler kullandım” dedi.

ROMAN VATANDAŞ DA ŞİKAYETÇİ OLDU

Kütahya’da cezaevinde bulunan Rüstem Demirci de Esenç’ten şikâyetçi oldu. Demirci dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: “Şüphelinin sarf ettiği ‘Çingenelere temas etmiyorum’ cümlesi ile bir Roman vatandaş olarak, gururum incindi. Kendimi dışlanmış ve aşağılanmış hissettim. Davanın ilk duruşması ekim ayında görülecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?