banner16

Terör örgütü YPG, 400 ABD askerinden memnun kaldı

Terör örgütü YPG'nin başını çektiği DSG, ABD'nin Suriye'de 400 askerini bulundurma kararından memnun.

Terör örgütü YPG, 400 ABD askerinden memnun kaldı

Önce tüm askerlerini Suriye'den çekme kararı alan ancak daha sonra Avrupa ve diğer devletlerin baskısıyla 400 asker bulundurma kararı alan ABD, terör örgütü YPG'nin elindeki bölgede 400 askerini bırakacak.

DEAŞ ile mücadeleyi gerekçe göstererek Suriye'de 2 bin askeri bulunan ABD'nin Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü YPG'nin elindeki bölgelerde 25 askeri üssü bulunuyor. ABD, askerlerini çekerken, üsleri koalisyon üyesi ülkelerinin askerleri tarafından kullanılacağı, kalacak ABD askerlerinin Menbiç, Kobani, Deyr er Zor’un doğusu ile Haseke bölgesinde kalacağı öğrenildi.

TÜRKİYE ARTIK BİZİ TEHDİT EDEMEZ

"Bu kararın yanındayız. Destekliyoruz. Bu karar bizde olumlu karşılandı. ABD'nin Suriye'de toplam 400 askeri bulunacak. ABD'nin 200 askeri kuzey Suriye'de kalacak. 200 askeri ise Tenf askeri üssünde kalacak. ABD'nin askerlerini Suriye'de bir kısmını bırakması Suriye'nin kuzeyini korumak demektir. Bölgede kalan koalisyon güçlerinin desteklenmesi anlamına geliyor. ABD'nin askerlerini hepsini çekmemesi Türkiye'nin bölgeye girme çabasını boşa çıkartıyor. Türkiye artık bizi tehdit edemez. Fırat'ın doğusuna girerim diyemez. Suriye'de IŞİD bitti. Elinde bir yer kalmadı. Ancak kalıntıları ve zihniyeti devam ediyor. Kalan ABD askerleriyle IŞİD zihniyetini yok edebiliriz."

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5