banner29

'Terörist başı Cemil Bayık öldürüldü' SİHA'lar devredeydi...

Terör örgütü PKK’nın dağ kadrosunun en tepesinde bulunan isimlerden biri olan terörist başı Cemil Bayık’ın Türk ordusu tarafından öldürüldüğü öne sürüldü.

Gündem 11.08.2020, 23:01 11.08.2020, 23:29
'Terörist başı Cemil Bayık öldürüldü' SİHA'lar devredeydi...

Barzani'nin haber sitesi Rüdaw ve Fransız Haber Ajansı, Türk Silahlı Kuvvetlerini'nin Irak'ta terör örgütü PKK'nın toplantısını bombaladığını duyurdu. Bu toplantıda terörist elebaşı Cemil Bayık'ın da öldürüldüğü öne sürüldü.

BARZANİ'NİN MEDYASI DUYURDU

Barzani'nin haber sitesi Rüdaw'daki haberde, şu ifadelere yer verildi: Erbil merkezli Barzani'nin haber sitesi, Irak Basın ve Enformasyon Ağı'na dayandırdığı haberde, TSK’nın Soran ilçesinin Sidekan Nahiyesinin Bradost bölgesinde Irak sınır muhafızları ile PKK’lıların toplantı yerinin bombalanmasına ilişkin açıklama yaptı.

Türkiye’ye ait SİHA’nın Irak güçlerine saldırı düzenlediği ve iki elebaşı teröristin hayatını kaybettiği kaydedilen açıklamada, “Türkiye İHA aracılığıyla Sidekan’daki sınır muhafızı birliklerimize ait bir araca saldırı düzenledi. Saldırıda 2. Sınır Tugayı komutanı ve 2. Tümen komutanlığına bağlı 3. Birlik komutanı hayatını kaybetti” denildi.

TERÖRİSTLERİN HİÇBİRİ KAÇAMADI

Van'daki SİHA merkezine ait T33 kuyruk numaralı SİHA Hakurk bölgesi, İran sınırında PKK'nın 2 numarasının Cemil Bayık'ın içinde olduğu değerlendirilen araca 29 dakikalık takip sonucunda araca başarılı bir atış yaptığı öğrenildi. Atış sonrası teröristin araçtan yuvarlanarak kaçtığı görüldü. 3 dakika sonra yeniden ateş edildi ve vuruldu. Çevredekiler parçalanan cesedi bölgeden uzaklaştırmak için başka bir araca yükledi. O aracın 32 dakikalık takibi sonucunda içinde bulunanlarla birlikte imha edildiği bilgisine ulaşıldı.

CEMİL BAYIK DEĞİL HAVAL AGİD

Öldürülen ismin Cemil Bayık olmadığı 'Haval Agid' isimli bir PKK'lı terörist olduğu belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?