banner30

banner29

Tevfik Göksu, Trabzonlulara “Yunan” benzetmesi yaptı mı?

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun, Trabzonlulara “Yunan” benzetmesi yaptığı iddiası sosyal medyada gündem oldu. İddiaya muhalif milletvekilleri de çarpıtmalarla destek verirken, suçlamaların gerçeği yansıtmadığını ise konuşmanın görüntüleri ortaya koydu

Gündem 15.05.2019, 17:00 15.05.2019, 17:07

Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AK Parti Grubu Başkanvekili Tevfik Göksu’nun CHP İstanbul Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu üzerinden Trabzonlular ile ilgili açıklaması büyük tartışma yarattı.

Katıldığı bir iftar programında konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan daha sonra da mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi.

İmamoğlu'nun kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini ifade eden Göksu daha sonra İmamoğlu'nun nereli olduğunu iftar programına katılan vatandaşlara sordu. Vatandaşlardan “Trabzon” cevabını alan Göksu “E hesap başka” dedi.

Yunan basınının yaklaşımı üzerinden Batılıların CHP'nin adayına verdiği desteği eleştiren Göksu’nun bu sözleri muhalif çevrelerce, "Trabzonlulara hakaret" şeklinde çarpıtılarak lanse edildi.

İYİ PARTİ’DEN TEPKİ

İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanı Muhammet Erkan “Ş…, adi, alçak, yaratık… Bunlar iyice ipin ucunu kaçırdı. Oy verecek Trabzonlulara yazıklar olsun Sayın Süleyman Soylu bu gece Esenler Belediye Başkanını görevden almalıdır. Bu şehir bu hakareti kaldıramaz. Trabzonlulara Yunanlı diyen alçağı o görevden uzaklaştırmalıdır. Bir Trabzonlu bakan olarak bunu yapmalıdır” ifadelerini kullandı.

CHP’DEN DE TEPKİ GELDİ

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da Göksu’nun sözlerine bu mesajla tepki gösterdi. Bekaroğlu, "Tevfik Göksu; biraz utan, sıkıl, Allah'tan kork! Nedir bu, ne demek ‘Yunan kazandı! Sizde zerre kadar insaf, vicdan, insanlık kalmamış. Yazık!" ifadelerini kullandı.

"YUNAN'I SORGULAYIN" ÇIKIŞI!

Star yazarı Ersoy Dede ise konuyla ilgili dikkat çeken mesajlar paylaştı. Sosyal medyada Tevfik Göksu'nun muhalif kesimlerce linç edilmesine sesiz kalmayan Dede, Birinden hesap sormak isteyen varsa, gitsin istanbul adayları için “Yunan kazandı” diyen alçak Yunan medyasından hesap sorsun. Valla ben bu vakte kadar hiç bir CHP’linin bu alçak manşeti atan gazeteye tepki gösterdiğini görmedim.." diye yazdı.

Dede şu ifadeleri kullandı;

"Şu konuşmayı dinleyip de, Tevfik Göksu’nun; 1) Ekrem İmamoğlu’na hakaret ettiği 2) Trabzonlulara iftira attığı Sonucunu çıkaran net gerizekalıdır.. @mt_goksu Tevfik Başkan (anlamayanlar için) Ekrem İmamoğlu’nun Trabzonlu olduğuna vurgu yapıp alçak Yunan medyasını eleştiriyor"

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?