banner5

banner29

Timurtaş Hoca bir kahramandı!

Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te bu hafta Timurtaş Uçar Hoca efendi rahmetle anıldı. Susturulmaya çalışılan hocanın mücadelesi de ele alındı.

Gündem 23.01.2019, 18:43 24.01.2019, 11:19
Timurtaş Hoca bir kahramandı!

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın gündemi analiz ettiği Akit TV'nin en çok izlenen programında Timirtaş Uçar Hoca vefat yıldönümünde anıldı.

TİMURTAŞ HOCA MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANIDIR

Tarih boyunca sohbetler atomdan tehlikeli olmuştur diyen Yılmaz, ''Milli mücadeleleri hazırlayan sohbetler ve hatiplerdir. Bizim milli mücadelemizde de bu vardır. Timurtaş Hoca da milli dirilişin kahramanlarındandır. Ne yazık ki unutuldular, ailelerine karşılık bir vefasızlık var... Onlar kışın kahramanlarıydı...Küfür ve şirk dönemlerinde konuşmak her yiğidin harcı değildi.'' açıklamasında bulundu.

ŞEREF SAYARDI

Timurtaş Hoca sussaydı başına bu belalar gelmeyecekti diyen Yılmaz, ''Peygamberler de sussaydı başına belalar gemeyecekti. Müslüman yangın varken yangını seyredemez, müdahale etmesi imanın gereğidir. Hele gençlerin görünmeyen çığlıklarını duyan insanların evde oturması mümkün değil. Timurtaş Hoca, düşmanların saldırılarını şeref kabul ediyordu. Derdi ümmet idi, şehit olduğuna inanıyorum'' açıklamasında bulundu.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Günün Karikatürü Tümü