banner29

Trump'tan Erdoğan'a mektup: ''Suriye'ye Girme!''

ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği iddia edilen bir mektup basına sızdı. Mektupta devlet adamlığı ve diplomatik dilden eser yok! Aba altından sopa gösteren Trump mektubunda: ''uzlaş, savaşa girme, ekonomini mahvederim, dediğimi yap, sert adam olma ve dahası aptal olma'' gibi skandal ifadeler yer aldı. Peki Reis-i Cumhur ne cevap verdi? Mektubu aldığı gün ''OPERASYON BAŞLASIN!'' dedi! İşte detaylar...

Gündem 17.10.2019, 01:12 17.10.2019, 15:00
Trump'tan Erdoğan'a mektup: ''Suriye'ye Girme!''

ABD merkezli Fox Business Network kanalından sunucu Trish Regan, Trump’ın Erdoğan’a gönderdiği bir mektubu paylaştı. Mektubun Türkiye'nin Suriye'ye yönelik Barış Pınarı Harekatı'nı başlattığı 9 Ekim'de yazıldığı görülüyor.

Regan’ın Twitter üzerinden paylaştığı mektupta şu ifadeler yer alıyor:

''Sayın Başkan, İyi bir anlaşma için çalışalım. Binlerce kişinin katledilmesinden sorumlu olmak istemiyorsun, ben de Türkiye’nin ekonomisini mahvetmekten sorumlu olmak istemiyorum ve ederim de. Pastör Brunson konusunda sana bir örnek sunmuştum.

Sorunlarının bazılarını çözmek için çok çalıştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratma. Harika bir anlaşma yapabilirsin. General Mazlum seninle müzakere etmek istiyor ve geçmişte hiç vermediği tavizleri vermeye niyetliler. Bana gönderdiği bir mektubun bir kopyasını gizli olmak kaydıyla iliştiriyorum. 

Bunu doğru ve insani bir yolla yapabilirsen tarih senden yana olacaktır. Eğer iyi şeyler olmazsa seni sonsuza dek şeytan olarak göreceğim. Sert bir adam olma. Aptal olma. Seni daha sonra arayacağım''.

'BEYAZ SARAY DOĞRULADI'

ABD basının Beyaz Saray muhabirleri, Beyaz Saray'ın söz konusu mektubu doğruladığını bildirdi. ​Mektubun, Beyaz Saray muhabirleri tarafından doğrulanmasının ardından birçok paylaşım yapıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?