banner29

Trump'tan flaş koronavirüs açıklaması: Kutlama yapacağız...

ABD Başkanı Donald Trump Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Pazartesi günü yaptığı konuşmada vatandaşlarına 10 kişiden fazla kişinin olacağı toplantılara katılmama çağrısı yaptı. Trump ayrıca, "Kriz sona erdiğinde hep birlikte büyük bir kutlama yapacağız" dedi.

Gündem 17.03.2020, 13:25
Trump'tan flaş koronavirüs açıklaması: Kutlama yapacağız...

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında pazartesi günü yaptığı konuşmada vatandaşlarına 10 kişiden fazla kişinin olacağı toplantılara katılmama çağrısı yaptı.

Trump, Beyaz Saray'daki konuşmasında salgının Temmuz veya Ağustos aylarında sona erebileceğini söyleyerek sabretmelerini istedi ve şunları söyledi:

"Hükümet olarak sağlıklı gençler de dahil tüm Amerikalılara 10 kişilik ortamlardan dahi uzak durmalarını tavsiye ediyoruz. "

Trump, "Her birimizin oynayacağı kritik birer rolü var" diyerek, salgının ABD'de yayılımını engellemek üzere oluşturulan 15 günlük eylem planını duyurdu.

"Kriz sona erdiğinde kutlama yapacağız"

Covid-19'un tedavisi için geliştirilen aşının birinci faz laboratuvar testlerine sokulduğu bilgisini veren Trump, hayatın ne zaman normale döneceği yönündeki soruya ise "Bazıları temmuz ya da ağustos ayı diyor ama kriz sona erdiğinde hep birlikte büyük bir kutlama yapacağız" şeklinde yanıt verdi.

Sokağa çıkma yasağı gibi uygulamaların henüz planlanmadığını belirten Trump, Çin'deki gibi özel hastaneler inşa edilip edilmeyeceği sorusuna da "Umarım o noktaya gelmeyiz" cevabını verdi ancak hükümetin hastane olarak kullanılabilecek binaları gözden geçirdiğini aktardı.

"Olaya ekonomi değil sağlık açısından bakıyoruz"

Ekonomide durgunluk ve daralmanın son derece mümkün olduğunu kaydeden Trump "Durgunluk açısından değil olaya virüs ve sağlık açısından bakıyoruz" dedi.

Trump'ın bu açıklamaları G7 liderleri ile yaptığı görüşmenin hemen ardından geldi.

Yorumlar (1)
Günel 13 ay önce
Allah Belanı Versin Kutlamanı Yap Müselmanlar Zeyif Düşünçeli Sizin Gibi Düşmene Tez Aldanır Derdiniz Çin İran İdi Ançağ Bütün İnsanları Silahınız Virusla Vurdunuz Ekonimi Sağlığ Olmayandan Sonra Hayat Neçe Davam Edeçek Düşmen Amerka Kutlama Yapır Bütün Ölkeler Gelip Bene El Açaçağ Hazinemde Param Yokdu Deyeçek Esil Kutlama Onda Başlayaçağ Çebhe Zaten Amerka Bangi İle Görüşmüşdü Çebhenin Niyeti Kötü Arzularına Çatdılar Babaçan Davudoğlu Gül Bayrağı Alaçağ Eline Söyleyeçek Ekonimi Batdı Çebhenin Sözçüleri Erdoğanı Suçlayır Türküyede Virüsun Yayılmasın Erdoğan Edip Allah Korusun Çebhenin Başına Daş Düşse Erdoğandan Bilir Tranpdan Çok Çebhe Virusu Kutlayır Umarım Çebhe Virus Bayramı Ela’n Edeçek Ekonimi Çokmesi Çebheye Mutluluk Getirir Kılınçlaroğlu Umarım Spirtin İçinde Oturup Özün Koruyur Fetonun Sağ Eli Özünü Koru Yoksa Bütün Planlar Yarım Kalar
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?