Trump'tan İran'a net cevap! 'İran asla bir savaş kazanamadı'

ABD Başkanı Donald Trump, İranlı general Kasım Süleymani'nin öldürülmesinin ardından ilk açıklamasını yaptı.

Trump'tan İran'a net cevap! 'İran asla bir savaş kazanamadı'

ABD, düzenlediği hava saldırısı ile İranlı Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'yi öldürdü. Olayın ardından birçok siyasi isim açıklama yaparken, ABD Başkanı Donald Trump da konuya dair suskunluğunu bozdu.

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Donald Trump, "İran hiçbir zaman bir savaşı kazanamaz ama hiçbir zaman bir müzakereyi kaybetmez." yazdı.

NE OLMUŞTU?

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis'in, Bağdat Havalimanı yakınına düzenlenen saldırıda öldürüldüğünü duyurmuştu.

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, olayın ardından yaptığı açıklamada, "Onun gidişiyle, onun yaptığı iş durdurulmayacak ve yolu kapanmayacak. Suçluları acı bir intikam bekliyor." ifadelerini kullanmıştı.

İran devlet televizyonuna konuşan İran'ın Bağdat Büyükelçisi İrec Mescidi de "Mühendis ve koruma ekipleri, iki araçla Bağdat Havalimanı'ndan şehir merkezine doğru hareket halindeyken, ABD'nin füze saldırısına maruz kaldılar. İki araçta bulunan 10 kişi hayatını kaybetti." demişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5