Trump ve Erdoğan'dan peşpeşe açıklamalar: Mutabakat sağlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump telefonla görüştüklerini açıkladı. Görüşmede DEAŞ, Suriye ve ABD askerlerinin Suriye’den çekilmesi konularının ele alındığı öğrenildi.

Trump ve Erdoğan'dan peşpeşe açıklamalar: Mutabakat sağlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü. Görüşmeye ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Erdoğan, Suriye konusunda mutabakatın sağlandığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü. Görüşmeyi, iki lider resmi Twitter hesaplarından yarı ayrı duyurdu.

TRUMP: ASKERLERİMİZİN ÇEKİLMESİNİ GÖRÜŞTÜK

Görüşmye ilişkin ilk açıklama ABD Başkanı Trump'tan geldi. Twitter'dan açıklamalarda bulunan Trump,"Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la uzun ve verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdim. DAEŞ ve Suriye'deki ortak dahlimizi ve ABD askerlerinin bölgeden yavaş ve hayli koordineli çekilişini görüştük. Uzun yıllar sonra eve dönüyorlar. Ayrıca yoğun genişletişmiş ticareti görüştük." dedi.

ERDOĞAN: VERİMLİ BİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİK

Trump'ın ardından görüşmeye ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise şu mesajı paylaştı: Bugün ABD Başkanı Sayın Donald Trump ile ticari ilişkilerimizden Suriye'deki gelişmelere kadar birçok konuda eşgüdümümüzü artırma noktasında mutabık kaldığımız verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Görüşmemizin ülkelerimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 21:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5