banner29

TSK'dan Tolon ve Eruygur ziyareti

Genelkurmay Başkanlığı, Kocaeli ili Garnizon Komutanı Korgeneral Galip Mendi'nin, cezaevindeki Şener Eruygur ve Hurşit Tolon'u Genelkurmay adına ziyaret ettiğini açıkladı

Gündem 03.09.2008, 11:49 09.11.2019, 11:26
TSK'dan Tolon ve Eruygur  ziyareti

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle:

"03 Eylül 2008 günü, saat 11:30 'da Kocaeli ili Garnizon Komutanı Korgeneral Galip MENDİ, Kandıra Cezaevinde tutuklu olarak bulunan (E) Orgeneral Şener ERUYGUR ile (E) Orgeneral Hurşit TOLON'u ziyaret etmiştir. 

Türk Silahlı Kuvvetlerine uzun süre hizmet veren iki emekli komutana yapılan bu ziyaret, Türk Silahlı Kuvvetleri adına gerçekleştirilmiştir.

Bilindiği üzere, dün olduğu gibi bugün de Türk Silahlı Kuvvetlerinin yargıya olan saygısı ve güveni tamdır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. "

ZİYARET YAKLAŞIK 1 SAAT SÜRDÜ

"Ergenekon" soruşturması kapsamında tutuklanarak Kocaeli F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevine konulan emekli orgeneraller Şener Eruygur ile Hurşit Tolon’u Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) adına ziyaret eden Kocaeli Garnizon Komutanı Korgeneral Galip Mendi, cevaezinden ayrıldı.

Kandıra ilçesinde bulunan Kocaeli F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevinde tutuklu bulunan emekli orgeneraller Eruygur ve Tolon’u, saat 11.30’da TSK adına Korgeneral Mendi ziyaret etti. Korgeneral Mendi, yaklaşık bir saat süren ziyaretin ardından sivil plakalı bir otomobille cezaevinden ayrıldı.

Korgeneral Mendi, cezaevi çıkışında açıklama yapmadı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?