banner30

banner29

TSK, rejime ağır kayıplar verdirdi! Bahar kalkanı tüm hızıyla devam ediyor...

Elektronik harp ve SİHA'ların milli koordinasyonu rejime ait Rus yapımı hava savunma sistemleri Pantsir-S1 (SA-22) ve BUK-M2'nin (SA-17) başarıyla imha edilmesini sağladı.

Gündem 05.03.2020, 13:54
TSK, rejime ağır kayıplar verdirdi! Bahar kalkanı tüm hızıyla devam ediyor...

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin İdlib'de başlattığı Bahar Kalkanı Harekatı başarıyla devam ederken Esed rejimi ağır kayıplar vermeye devam ediyor. İdlib'de öldürülen rejim askeri sayısı 3 bin 250'yi aştı. Bunun yanında SİHA'larımız 2 adet Rus yapımı hava savunma sistemini daha imha etti. Peki, rejime ait Rus yapımı hava savunma sistemleri nasıl imha edildi?

ANKA-I sinyal istihbaratı yaptı

Elektronik Harp ve İstihbarat Sistemleriyle (ELINT VE COMINT) donatılan ANKA-I insansız hava aracı Türkiye sınırları içerisinden hava savunma sistemlerine yönelik sinyal istihbarat ve kestirme faaliyeti yürüttü.

KORAL elektronik harp faaliyeti yürüttü

KORAL, hava savunma sistemlerine karşı elektronik destek ve elektronik harp faaliyeti yürüttü. "Elektronik destek" ve "elektronik taarruz" sistemlerinden oluşan KORAL Mobil Elektronik Harp Sistemi, hedef radarların karıştırılması, aldatılması ve iş yapamaz hale getirilmesini sağlıyor.

Bir elektronik destek aracı ve 4 elektronik taarruz aracından oluşan Koral, askeri araçlara entegre ediliyor, geniş bir frekans bandında çalışabiliyor. 200 kilometreye kadar etkili olabilen Koral, hedefi sıkı bir şekilde takip ediyor, düşman unsurların silahlarını etkisiz hale getiriyor. Ayrıca, modern teknoloji ile haberleşip bilgi almalarını engelliyor.

Bayraktar TB2 SİHA'lar imha etti

Bayraktar TB2 SİHA'lar filolar halinde Suriye sınırına girerek rejime ait Rus yapımı Pantsir-S1 ve BUK hava savunma sistemlerini MAM-L akıllı bombaları ile imha etti.

Kaynak: star.com.tr

Yorumlar (1)
tugo 1 yıl önce
...ver Mehteri...
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?