banner30

banner29

Tüm dünyaya duyurdular! Patriotlar İncirlik'te!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Forbes, Türkiye'nin ABD'den talep ettiği iddia edilen Patriot Hava Savunma Sistemleri İncirlik'e indiğini duyurdu.

Gündem 22.02.2020, 17:51 22.02.2020, 18:12
Tüm dünyaya duyurdular! Patriotlar İncirlik'te!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib'deki alçak saldırı sonrası gündeme gelen Patriot Savunma Sistemleri ile ilgili, Forbes dergisi flaş bir iddia ortaya attı. ABD merkezli dergiye göre Türkiyenin talep ettiği öne sürülen Patriotlar Adana'daki İncirlik üssüne indi.

ABD: Görüşmeler devam ediyor.

Geçtiğimiz gün Sputnik'e konuşan ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) yetkilisi, "Türkiye'nin Suriye sınırı yakınına Patriot sistemleri konuşlandırılmasına ilişkin talebinden haberdarız ancak buna dair henüz bir karar alınmadı. İdlib'deki endişe verici durum hakkında Türk hükümetiyle görüşmelere devam edeceğiz" ifadeleri kullanmıştı.

Hulusi Akar ne demişti

 Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar "ABD'nin ne gibi bir desteği olabilir?" sorusu karşısında "Ülkemize karşı hem hava, füze tehdidi var, hem de yaşanmış bazı olaylar var. Daha önce yapıldığı şekliyle hava savunma bataryaları gönderdiler yine füze tehditlerine karşı Patriot batarya desteği olabilir. Ayrıca bu konuda NATO Genel Sekreterinin de çeşitli açıklamaları var. Stoltenberg de bu konuyu yakinen takip etmekte, onların da bir takım teşvikleri, planları, uygulamaları önümüzdeki günlerde ortaya çıkabilir" cevabını vermişti.

Forbes dergisinin yaptığı habere göre, Türkiye'nin talep ettiği Patriot HSS'ler İncirlik üssüne indi.

Yorumlar (1)
kamil subaş 1 yıl önce
umarız doğrudur.ama halen burada bulunan ispanyolların patriotlarıyla karıştırılmıyordur.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?