Türk-İş Başkanı'ndan tepki çeken o sözleri için açıklama!

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ın, mikrofonu açık unutunca, "Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle" sözleri büyük tepki toplamıştı. O sözlerine açıklık getiren Atalay, "Ben işçileri utandıracak bir şey yapmadım." dedi.

Türk-İş Başkanı'ndan tepki çeken o sözleri için açıklama!

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, konuk olduğu bir televizyon programında, TİS görüşmeleri sırasında mikrofonu açık unutup "Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle" şeklindeki ifadelerine açıklık getirdi. Atalay, "Ben işçileri utandıracak bir şey yapmadım. Beni tanıyan , bizim geçmişimizi bilenler tanır." dedi.

Atalay yaptığı açıklamada şunları da söyledi;

Ben işçileri utandıracak bir şey yapmadım. Beni tanıyan , bizim geçmişimizi bilenler tanır. Biz her zaman işçilerden yana olduk, olmaya da devam edeceğiz.

"İŞÇİLERİN HAKLARINI SAVUNMAKLA MÜKELLEFİM"

Şimdi bir fabrikaya gidiyoruz. Sağıma geçici işçi, soluma ise kadroya geçen taşeron işçi var. Geçici işçiler, biz sana ne zamandır aidat ödüyoruz bizim kadroyu halledin diyor. Solumdaki işçi de maaşlarımızı düzenleyin diyor. Ben tüm işçilerin haklarını savunmakla mükellefim. Taşeron, geçici işçi, maaş zamları çözülene kadar ben bu sorunları dile getireceğim."

EYT-ASGARİ ÜCRET

Emeklilikte yaşa takılanlar meselesini çözene kadar dile getireceğiz. Asgari ücret ve diğer tüm sorunlar çözülene kadar bunları dile getirmeye devam edeceğim.

NE OLMUŞTU?

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile TİS görüşmeleri için bir araya gelmişti.Mikrofonların kapalı zanneden Atalay, "Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle" demişti. Atalay'ın bu sözleri sendika üyelerinden ve kamuoyundan büyük tepki toplamıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2019, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5