banner29

Türk öğrenci Almanya'da tren garında ölü bulundu! Terör örgütü PKK şüphesi...

Almanya'ya master için giden master öğrencisi Mert Çokluk, tren istasyonunda ölü bulundu. Şüpheli ölümün arkasında Almanya'daki terör örgütü PKK yandaşlarının olabileceği şüphesi uyandı.

Gündem 20.10.2019, 13:13 20.10.2019, 13:29
Türk öğrenci Almanya'da tren garında ölü bulundu! Terör örgütü PKK şüphesi...

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Matematik Bölümü'nü derece ile bitirdikten sonra master yapmak için Almanya’nın Nürnberg şehrindeki Nürnberg Üniversitesi'ne kayıt yaptıran Bursalı Mert Çokluk (24), 4 Ekim günü Nümberg Tren İstasyonu'nda ölü bulundu.

6 GÜN GEÇ BİLDİRİLDİ

Çokluk’un ölüm haberi, ailesine, Alman makamlarınca İstanbul Konsolosluğu aracılığıyla 6 gün sonra bildirildi. Aileye, oğullarının nasıl öldüğüne dair bilgi verilmediği öğrenildi. Mert Çokluk’un 9 Ekim’de üniversitede master sunumu yapmaya hazırlandığı, en son ailesi ile ölü bulunduğu günün sabahı telefonla görüştüğü belirtildi. Orhangazi’de çiftçilik yapan ve oğlunun ölüm haberiyle yıkılan 3 çocuk babası Bekir Çokluk, Mert Çokluk'un cenazesini Türkiye’ye getirebilmek için konsolosluk yetkilileri ile görüşmelerini sürdürüyor.

POLONYA'DAKİ CİNAYETLE BENZERLİĞİ VAR MI?

Bilindiği üzere Mart ayında Polonya’da, Konya Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü ikinci sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Furkan Kocaman'ı terör örgütü PKK destekçisinin öldürdüğü öne sürülmüştü. Değişim programı Erasmus ile gittiği Polonya’nın Wroclaw kent merkezindeki bir alışveriş merkezinde 10 Mart tarihinde 29 yaşındaki bir Türkiye vatandaşı tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

ATEŞE 'İNTİHAR' DEDİ

Birgün'e konuşan baba Bekir Çokluk, şunları söyledi: “Otopsi sonrası cenazeyi göndereceklerini söylemelerine karşın Türk ateşe bizi arayarak, ‘Otopsi yapılmasını istemezseniz hemen cenazeyi yollarız’ dedi. Ateşe, ‘Zaten intihar etmiş ve intihar mektubu çıktı’ dedi. Kafamızı karıştırdı. Biz de ‘öyleyse cenaze beklemesin yollayın’ dedik. Çünkü pasaportumuz bile yok Almanya’ya gidemezdik.”

İMAM ARADI VE 'OTOPSİ' UYARISINDA BULUNDU

Oğlunun darp edildiğini öne süren Çokluk, “Cenaze gelmeden önce Almanya’dan bir imam aradı. ‘Oğlunuzun cenazesini yıkayacaktık fakat siz cenazeye otopsi yaptırın biz dokunmayalım’ dedi. Cenazeyi İstanbul’a yolladılar ve gözlerimize inanamadık. Oğlum darp edilmiş, işkence yapılmış hatta çok sayıda kemiği kırılmış. Kafatasında da kırıklar vardı. Hemen otopsi yapılmasını istedik” şeklinde konuştu. Türkiye’de otopsi yapıldığını söyleyen Baba Çokluk, sonuçlarını beklediklerini ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?