banner29

TÜRKAB'dan Can Ataklı hakkında suç duyurusu

Gazeteci Can Ataklı hakkında başörtülü öğretmene yönelik ifadeleri nedeniyle TÜRKAB tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

Gündem 24.03.2020, 22:17
TÜRKAB'dan Can Ataklı hakkında suç duyurusu

Can Ataklı hakkında başörtülü öğretmene yönelik ifadeleri nedeniyle suç duyurusunda bulunuldu.

TÜRKAB 'dan yapılan açıklamada, ''Bilindiği üzere Çin’de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de etkisini gösteren Kovid- 19 virüs salgınına karşı başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere bütün devlet kurumlarımız, STK lar ve halkımız kollektif olarak bir mücadele içindedir.

Ülke olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu dönemde, belli kesimlerin toplumu ayrıştırıcı, kin ve nefret içeren söylemleri milli birlik ve beraberliğimize zarar vermek amacı gütmektedir. Bu bağlamda; halkımız tarafından kabul görmeyen, toplumda adeta yaşamayan, gündemden düşmüş, kendini bilmeyen birileri tarafından başörtülü öğretmenlerimize, kanaat önderlerimize, kültürmüz ve manevi değerlerimize saldıran bu ortaçağ zihniyetinin yozlaşmış ve tarihin çöplüğüne atılmş fikirler çerçevesinden hala çıkamadıklarını muşahade etmiş bulunuyoruz.

Bu doğrultuda dün itibari ile bir televizyon kanalında program sunan, esasen toplumumuzda bir karşılığı olmadığını düşündüğümüz Can Ataklı adlı şahsın Covid 19 salgınından dolayı Milli eğitim bakanlığımızın geliştirmiş olduğu uzaktan eğitim projesi kapsamında TRT EBA TV üzerinden verilen eğitimlerde görev yapan öğretmenimizin şahsında tüm başörtülü kamu görevlilerine kin ve nefretini kusmuştur. Yapılan bu eylem eleştiri sınırlarını aştığından ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçunu oluşturduğundan Türkiye Kardeşlik Birliği olarak hukuk önünde haklı mücadelemizi vermek adına bugün itibari ile adli işlemleri başlatmış bulunmaktayız.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?