banner30

banner29

Türker Gürsoy, SEDDK Başkanlığına atandı! Türker Gürsoy kimdir?

Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanlığı’na getirilen Türker Gürsoy, daha önce FETÖ’ye bağlı Asya Emeklilik’in Genel Müdürlüğünü yapmıştı.

Gündem 26.05.2020, 15:56 26.05.2020, 16:04
Türker Gürsoy, SEDDK Başkanlığına atandı! Türker Gürsoy kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı ve Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu başkanlığına Türker Gürsoy getirildi. Gürsoy, daha önce FETÖ’nün kuruluşlarından biri olan Asya Emeklilik’in Genel Müdürlüğünü yapmıştı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilişkilendirilen söz konusu kurumun başkan ve üyeleri belli oldu.

Buna göre, kurumun başkanlığına Türker Gürsoy, ikinci başkanlığına Ali Ersoy, üyeliklerine ise Ender Şenol, Fatih Küçükcan, Rifat Vefa Murteza getirildi.

TÜRKER GÜRSOY KİMDİR

Lisans derecesini 2001 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden alan, evli ve bir çocuk babası olan Türker Gürsoy, meslek hayatına 2002 yılında Hazine Müsteşarlığı’nda Sigorta Denetleme Uzman Yardımcısı olarak başladı.

2006 yılında atandığı Sigorta Denetleme Uzmanlığı görevini 2011 yılı Şubat ayına kadar sürdürdü.

2009 yılında New York Columbia Üniversitesi’nden Ekonomi Politikasının Yönetimi alanında yüksek lisans derecesi alan Gürsoy, aynı yıl Birleşmiş Milletler’de ekonomi yönetimi stajı yaptı.

Ayrıca 2007-2008 yıllarında Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu Çalışma Komitesi Üyeliği ve 2007 yılında Sigorta Denetim Elemanları Derneği Başkanlığı görevlerini yürüttü.

15 Şubat 2011 tarihinde bireysel emeklilik, hayat ve ferdi kaza sigortacılığı alanlarında faaliyet gösteren Vakıf Emeklilik’in Teknik ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Gürsoy, 1 Ekim 2013 tarihinde FETÖ’ye ait Asya Emeklilik’e Genel Müdür olarak transfer olmuştu.

Yorumlar (2)
Vay bee 1 yıl önce
Erdoğan Ve AKP Yıllardır Mağduriyet ve Bahaneler arama peşinde ve sonunda
S. 400 milyarlarca dolar Çöpe gitti ...
Yıllardır Açıkkapı politikası Ve MÜLTECİ ve Göçmenler için Tam 50. Milyar dolar Çöpe gitti ...Türkiye Vatandaşları yıllardır VİZE Serbesti için kalan son 6. Kriter ve Verilen SÖZÜN tutulmasını bekliyoruz ...
Yıllardır Almanya bizi kıskanıyor ??
Biz Güçlü Devletiz ??
Bütün Avrupa Ülkeleri Vatandaşları Elini kolunu sallayarak Türkiyeye VİZESİZ gelebiliyor ...
Peki Türkiye Vatandaşları yıllardır -
VİZE Ücreti - Evrak - Komisyoncu - Aracı- Parmak izi Veriyor ve Sonra Red alıyoruz... Bir pasaport bir Ülkenin gücünü Ve İtibarını gösterir ...
Erdoğan gibi Enayi ve Keriz Dünyada yok ..
Biz MÜLTECİ istemiyoruz artık bıktık ...
Türkiye Yıllardır MÜLTECİ Kampı olmuş durumda ... Yazıklar olsun Erdoğan...
mehmet 1 yıl önce
mülteci dediğin suriyeli düne kadar bir hataylı kadar bir antepli kadar bir izmirli kadar bu ülkenin bir ferdi idi ama bir geri zekalı bu toprak benim degil deyip sahip çıkmayınca kerkuk gibi musul gibi halep gibi sen benim degilsin dedi yani trakyada atatürk ün doğduğu selanik gibi atatürk te mülteci onuda istemiyorum desane yada mehmet akif gibi
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?