banner30

banner29

Türkiye Aile Meclisi Başkanı Çevik: Bu karar yeni bir 'one minute' çıkışıdır!

Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik, Cumhurbaşkanı kararıyla Resmi Gazete'de yayınlanan Türkiye’nin İstanbul sözleşmesinden ayrılması kararıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Çevik çarpıcı sözler sarf ederken, "Global tehdide karşı bu kararın, yeni bir ONE MINUTE çıkışı olduğunu düşünüyor ve destekliyoruz." ifadeleri dikkat çekti. İşte Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik'in o açıklaması.

Gündem 21.03.2021, 00:06
Türkiye Aile Meclisi Başkanı Çevik: Bu karar yeni bir 'one minute' çıkışıdır!

Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik,  bugünkü Resmi Gazetede yayınlanan Türkiye’nin İstanbul sözleşmesinden çekilmesi hakkındaki Cumhurbaşkanı kararıyla ilgili basın açıklaması yayınladı.

İşte Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik'in basın açıklaması: 

"Ülkemiz İstanbul Sözleşmesinden bugün başkanlık iradesi ile ayrılmış bulunmaktadır. Bu sonucun alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu adım doğru yönde ileri doğru atılmış bir adımdır. Bu beklenen karar için Cumhurbaşkanımıza ve bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
 
Şimdi, bu irade istikametinde 6284 sayılı aile yasasının değişmesi yönünde çalışmaların başlatılmasını bekliyoruz. Daha mükemmel bir yasasının çıkartılması konusunda, Beştepe’den gelen  “kendi inanç, tarih ve geleneğimizden yola çıkarak dünyaya örnek olacak bir yasa” sözünün arkasındayız.
 
Tam da İstanbul sözleşmesinin gölgesinde hazırlanan 6284 sayılı yasanın resmi gazetede yayınlanmasının yıl dönümünde alınan bu kararın, bizim için ayrı bir önemi vardır. Bugün birçok kişi ve topluluk, şükür secdesine varmış, şükür namazı kılmıştır.
 
3 aylardayız. Önümüzde Ramazan var. 27 Mart Beraat kandili. İnşallah bir Cuma ya da Beraat kandili vesilesi ile sabah ya da akşam namazında Türkiye’nin birçok yerinde toplu dua ve namaz için istişarelerde bulunuyoruz.
 
Covid sürecinin, 5G ile birlikte İstanbul sözleşmesi ile, Great Reset sonrası Cinsiyetsiz, biyolojik insanının yerini ailesiz,  “toplumsal cinsiyet”e dayalı Din, ahlak ve gelenekten bağımsız, Cinsel deneyim, yönelim ve tercihleri ile hareket eden BİREY’lerden oluşan  GENDER’lere kapı aralayan  Global tehdide karşı bu kararın, yeni bir ONE MİNUTE çıkışı olduğunu düşünüyor ve destekliyoruz.
 
Bu kararla başlayan süreç, ırmağın yatağına döndüğünün ilk işareti olarak bizim için, önemli, anlamlı ve değerlidir.
Bu yeni bir başlangıçtır ve tahrip olan aile bağlarının yeniden kurulması uzun ve zorlu bir süreci beraberinde getirmektedir.
Bu çerçevede, CEDAW ve Lanzarote Sözleşmesini de hatırlatmak isteriz. Aynı şekilde “Hayvan Hakları” ve “Çevre ve İklim değişikliği” maskeli, “Sentetik et” aldatmacası ile perdelenmeye çalışan komplolara karşı da herkesin çok daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyoruz.
Bu konuda emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederken, bu belayı başımıza saranları, kul hakkına girdikleri için özür dilemeye, en azından Allahtan bağışlanma dilemeye davet ediyoruz."

 

İSLAM MEDYA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?