banner29

Türkiye'de yeni bir darbe mi planlanıyor? Akif Yılmaz'dan darbeci zihniyete tokat gibi sözler...

Son günlerde yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, araştırmacı-yazar Ali İhsan Adıgüzel’in kişisel İnstagram hesabından gerçekleştirdiği canlı yayının konuğu oldu. Adıgüzel’in sorularını cevaplayan Yılmaz, gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. KoronaVirüs dahil bir çok konuda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Gündem 13.05.2020, 00:24 13.05.2020, 01:16
Türkiye'de yeni bir darbe mi planlanıyor? Akif Yılmaz'dan darbeci zihniyete tokat gibi sözler...

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, araştırmacı-yazar Ali İhsan Adıgüzel’in kişisel İnstagram hesabından gerçekleştirdiği canlı yayının konuğu oldu. Adıgüzel’in sorularını cevaplayan Yılmaz gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu

KORONAVİRÜS PANDEMİSİ

Çin’den başlayarak dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mehmet Akif Yılmaz, “Ramazan ayındayız bizim için çok büyük anlam ifade ediyor bu ay. Tabi bu seneyi mahzun geçiriyoruz ilk defa Kabe tavafsız kaldı. Tarihte hiç tavafsız kaldığını ben hatırlamıyorum. Uzun yıllardır ilk defa yaşanan bir olaya tanıklık ediyoruz. Böyle mahzun bir ayda biz de evlerimizden ibadet ediyoruz. Evimizin en güzel köşelerini mescide çevirerek Kabe-i Muazzama’ya yöneliyoruz.

Tabi aynı zamanda tefekkür sebebi oluyor. Hem ferdi olarak hem toplumsal olarak içinde olduğumuz bu durumu düşünerek muhasebeye fırsat buluyoruz. Kuran-ı Kerim’le bu süre içinde daha çok hemhal oluyoruz. Bu süreci Müminler olarak daha verimli değerlendirmeye gayret ediyoruz.

2020 yılı çok sıkıntılı başladı. Hatırlarsanız Elazığ’da deprem, çığ, terör olaylarının artması, uluslararası güçlerin ekonomiye saldırıları ve son olarak da pandemiyle imtihan olunuyoruz.

Bu ayı fırsat bilerek gayret etmeliyiz Allah (c.c.) her darlıktan sonra bir kolaylık olacağını buyuruyor. Milletçe el ele vererek bu süreçten daha güçlenerek çıkacağız" dedi.

SAĞLIKDAKİ BAŞARININ SIRRI NEDİR?

Türkiye’nin alınan tedbirler ve zamanında atılan adımlarla koronavirüs sürecindeki başarısına da değinen Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

Bu dünden bu güne oluşmuş bir başarı değil; Özellikle sağlık alanında 18 yıllık nakış işlenmiş bir devrimin hikayesi.

Hatırlayın, 2000’li yılları hatırlayın; BağKur’lu ayrı Emekli Sandığı ayrı hepsinin ayrı ayrı çileleri vardı. Bunların hepsi tek bir çatı altında birleştirildi ve aslında zihniyette bir devrim yaşandı. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bu başarıları ortaya koyduk.

TÜRKİYE’YE YENİ BİR DARBE Mİ PLANLANIYOR?

Özellikle pandemi döneminde CHP kanadından artan darbe imalarına yönelik çarpıcı ifadeler kullanan AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, "Esasında baktığınız zaman Türkiye tarihi bir darbeler tarihi. Rahmetli Menderes’in vefatına sebep olan 60 ihtilali yapıldığı günlerde dönemin CHP lideri İsmet İnönü, “Şartlar olgunlaştığında darbe meşru bir haktır” demişti. Bunu söyleyen kim? CHP’nin milli şefi, Şimdi bile toz kondurmadıkları İsmet İnönü. Ama bu ülkede bir başbakanı darağacına gönderen darbe sürecini başlatan isim.

CHP tarihinde bu darbe geleneği maalesef her zaman oldu olmaya devam etti.

Pandemi sürecinde; milletin can derdinde olduğu bir dönemde, adeta bir savaş, salgınla mücadele halinde olduğumuz, siyaseti bir kenara bırakmamız gerektiği bir dönemde, bunlar yine aynı iktidar şehveti iktidar hırsı içinde işte bir tanesi imalı imalı açıklamalar “Sizi sandıkla olmazsa başka bir şekilde devireceğiz” vesaire… İşte bu sözler İnönü’nün 70 yıl önceki sözleriyle aynı sözler. Bu sözlerle şartları olgunlaştırmaya çalışıyorlar. Ama milletimiz onlara bu fırsatı vermeyecektir." dedi.

MECLİS KÜRSÜSÜNDEN BÖYLE SESLENMİŞTİ

Akif Yılmaz, sosyal medyada paylaşım rekorları kıran meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada; LGBT sapkınlığıyla oynanmak istenen oyunu, bu tür sapıklıklarla aile mefhumuna verilen zararı bir bir anlatmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?