banner29

Türkiye'den Almanya'ya 'House of One' tepkisi!

Dışişleri Bakanlığından Almanya'ya tepki açıklaması geldi. Açıklamada "Türkiye’nin ve Almanya’daki Türk ve Müslüman toplumunun bütün itirazlarına rağmen FETÖ terör örgütünün dahil edildiği bugün Berlin’de temeli atılan “House of One” projesi, üç dini bir araya getirmeye değil, ancak ayrıştırmaya ve bir terör örgütünün meşrulaştırılmasına ve desteklenmesine hizmet eder." denildi.

Gündem 27.05.2021, 19:30
Türkiye'den Almanya'ya 'House of One' tepkisi!

Dışişleri Bakanlığından yapılan son dakika açıklamasında "Türkiye'nin ve Almanya'daki Türk ve Müslüman toplumunun bütün itirazlarına rağmen FETÖ terör örgütünün dahil edildiği bugün Berlin'de temeli atılan "House of One" projesi, üç dini biraraya getirmeye değil, ancak ayrıştırmaya ve bir terör örgütünün meşrulaştırılmasına ve desteklenmesine hizmet eder." sözleriyle tepki gösterildi.

Bakanlık açıklamasında şöyle devam etti;

İslam dinini kendi karanlık gündemi doğrultusunda tahrip ve istismar eden ve sayıca da Almanya'daki Müslümanları hiç bir şekilde temsile haiz olmayan FETÖ terör örgütü dahil oldukça bu ibadet evinin Almanya'daki Türk ve Müslümanlar için bir değeri ve anlamı olmayacaktır. Temennimiz, yapılan bu vahim yanlıştan fazla zaman geçirilmeden dönülmesi ve projede Alman kamuoyunda da şaibeli ve şüpheli faaliyetleri dolayısıyla gerçek yüzü giderek daha iyi anlaşılmakta olan sözkonusu örgütün yerine Müslümanların hakiki temsilcilerine yer verilmesinin sağlanmasıdır. Esasen Almanya'daki Türk ve Müslüman toplumunun temel beklentisi de bu yöndedir.

Yorumlar (1)
Bilal 3 hafta önce
Üç dini bir araya getirip yeni bir yehova şahitliğine mi yelteniyorlar. Dış işlerimiz de maşAllah üç dinin bir araya getirilmesinden ziyade fetöye takmış. Fetö terör örgütü ama fetö yerine başka bir oluşum olsa kabul edilecek gibi bir ima var orda.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?