banner5

banner29

Türkiye'den Ermenistan'a çok sert uyarı! "Aklınızı başınıza toplayın..."

Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki çatışmayla ilgili konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Ermenistan aklını başına toplasın. Tüm imkanlarımızla Azerbaycan'ın yanındayız" dedi.

Gündem 13.07.2020, 12:31
Türkiye'den Ermenistan'a çok sert uyarı! "Aklınızı başınıza toplayın..."

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TRT Haber'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Çavuşoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

- Ermenistan haince bir saldırıda bulundu ve 4 tane kardeşimiz şehit oldu. Burada şunu görüyoruz Ermenistan özellikle yeni çatışma alanları oluşturmak istiyor. Siyasi çözüme bugüne kadar Ermenistan yanaşmadı. Bugüne kadar Ermenistan hiçbir çözüme yanaşmadı. Ermenistan'ın yaptığı kabul edilemez, aklını başına toplasın. Azerbaycan yalnız değildir. Biz tüm imkanlarımızla Azerbaycan'ın yanındayız. Bugün Azerbaycan Dışişleri Bakanı'nı arayacağım, değerlendirme yapacağız.

Ayasofya kararı

- Türkiye'nin egemenlik hakkına müdahale edici yapılan yorumları şiddetle reddediyoruz. Buradaki tartışmalar yersiz. UNESCO'nun dünya miras listesi evet doğru ama geçmişte öyle değilmiydi. Burasının dokusun bozulmamasını isteyenlerin tercihlerine saygı duyuyoruz. Burası yıllar önce cami olarak hizmete açıldığında hiç bozuldu mu, bozulmadı. Ecdadımızın bize bıraktığı mirası korumak zorundayız. UNESCO'nun bazı açıklamalarını gördük, hayretle karşıladık.

Yorumlar (1)
Günel 8 ay önce
Azerbayçanın Yanında Türküye Ola Biler Ama Azerinin Koltuğunda Ermeni Oturup Türk Halkı Güzel Bilir Sosyal Medyada Kendileri Her Şeyi Anlatdı Türk Halkı Ne Yapsın Azeride Türküyede Her Hansı Bir İnsan Azeri Koltuğunda Otursa Hem Azerini Azad Eder Ne Yazığki Azeri Lideri Ermeni Ane Azeri Baba Ermeni Türkün Karşısında Kimse Dayanamaz Ermeni Lider Esgerlerin Karşısın Kesir ALLAH ŞEHİDLERİMİZE REHMET ETSİN MEKANLARI ÇENNET OLSUN Heyder Getdi İlham Geldi İndide Mehriban Koltuğ Üçün İnsanları Şehid Edir Şehid Olanlar Torpağ Almayaçağ Mehriban Koltuğ Savaşı Edir Azeride İnsanlar Salğından Bakımsız Şehid Olur Ekmek Üçün Para Vermiler İş Yerleri Kapalı Ermeni Aliyevler Azeri Türklerin Şehid Edeçek Sabaha Kader İnsanlar Küçelerde Putin Aliyev Mehribanı Lider Yapmağ İsteyir Sonrada Torunları Gelir Çok Üzüçü Sanki Azeri Koltuğu Kralar KRALİÇALAR KOLTUĞU İblis Aliyevler Allah Belanızı Versin Şehid Anelerin Göz Yaşı Kendinize Kismet Olsun
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?