banner30

banner29

Türkiye diken üzerinde ama Ensonhaber'in derdi başka...

Türkiye son günlerde Suriyeli mülteciler konusunda tehlikeli provokasyon girişimlerine sahne oluyor. Güvenlik güçleri olası gerginlikler konusunda kırmızı alarma geçmişken, bazı medya kuruluşlarının sorumsuz davranışları ise tepki topluyor

Gündem 01.07.2019, 18:37
Türkiye diken üzerinde ama Ensonhaber'in derdi başka...

İstanbul'un İkitelli semtinde küçük kız çocuğuna taciz iddiası üzerine cumartesi gecesi büyük bir gerilim yaşandı.

Sokakta karpuz satan bir esnafın küçük kızına bir kişinin tacizde bulunduğu iddiasının yayılmasıyla birlikte mahalleli sokağa döküldü.

Kalabalık, protesto gösterisi yaparak polis merkezine yürüdü. Yapılan uyarıları dikkate almayan kalabalığa polis TOMA ile müdahalede bulundu. Daha sonra Emniyetten yapılan açıklamada taciz olayı olmadığı belirtildi.

Gerilimin yatıştırılması ve olası bir facianın engellenebilmesi için güvenlik güçleri yoğun çaba sarf ederken, bugün de konuyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün, sosyal medyada Suriyelilere yönelik provokasyon yapanlara yönelik yapılan operasyonlarında 5 kişi gözaltına alındı.

Şüpheliler hakkında, 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan işlem yapıldığı öğrenildi.

TÜRKİYE GEÇMİŞTE BÜYÜK ACILAR YAŞADI AMA DERS ALMAYANLAR VAR...

Diğer yandan, Suriyeli mültecilerin uzun bir süredir, bazı siyasetçiler ve medya organları tarafından sistematik olarak sorumsuzca hedef gösterilmesi dikkat çekiyor.

Vatandaşların yaşadığı çeşitli sorunların, özellikle Suriyeli sığınmacılar üzerinden provokatif olarak gündeme taşınması, zaman zaman Türk vatandaşları ile Suriyeli sığınmacılar arasında gerginliğin artmasına neden oluyor.

ENSONHABER'DEN TEPKİ TOPLAYAN MANŞET

Mudanya'da plajdan kavulan, Antalya Gazipaşa'da ise denize girmeleri yasaklanmaya çalışılan Suriyeliler son olarak Ramazan Bayramı nedeniyle ülkelerine yaptıkları ziyaret ile gündeme geldi.

Suriyeli mülteciler konusunda büyük bir hassasiyetin yaşandığı ve devlet mekanizmalarının tetikte olduğu bir dönemden geçilirken, Türkiye'deki provokasyonların Esed ajanları tarafından gerçekleştirildiğine yönelik iddialar da var.

Öte yandan bu hassasiyete karşın provokatif yayınlarına devam eden bazı medya organları da dikkat çekiyor.

Son olarak Ensonhaber internet sitesi bayram nedeniyle ülkelerine giden ve bayramın ardından tekrar Türkiye'ye giriş yapan Suriyeli sığınmacıları alaycı bir dille gündeme taşıdı.

Türkiye'nin provokasyon girişimleri nedeniyle diken üzerinde olduğu bir dönemde, Ensonhaber, "3 milyon 700 bin Suriyeli'den sadece 80 bini ülkelerine döndü" manşeti ile tepki topladı.

Haberinin kapak resminde denize giren birkaç Suriyeli gencin fotoğrafını paylaşan Ensonhaber'in, bir Suriyeli'nin üzerine "S-400" yazarak alay etmesi de dikkat çekti.

İnternet sitesi bununla da sınırlı kalmadı, konudan bağımsız olmasına karşın haberine, "Yaz aylarında sıcaklığın iyice artması nedeniyle sahillerde serinleyenler de var." notu düşmeyi de ihmal etmedi!

Ensonhaber'in bu "habercilik" anlayışı "Irkçılığın en son hali" yorumlarını da beraberinde getirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?