banner29

Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur'dan dikkat çekici başlık: Üniversiteler pırıl pırıl mı oldu? FETÖ filan kalmadı mı?

Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur "Üniversiteler pırıl pırıl mı oldu? FETÖ filan kalmadı mı?" adlı yazısında, Fetullahçı Terörö Örgütü yapılanmasının üniversitlerden temizlenmesine değindi. "Ben bile kendime inanamıyorum bu başlığı atarken" diyen Uğur, "FETÖMETRE benzeri bir araştırma yapılsa hemen hepsi ortaya dökülebilir." dedi.

Gündem 04.07.2020, 13:43 04.07.2020, 13:58
Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur'dan dikkat çekici başlık: Üniversiteler pırıl pırıl mı oldu? FETÖ filan kalmadı mı?

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur bugün kaleme aldığı yazısında ilginç bir başlık kullandı. "Üniversiteler pırıl pırıl mı oldu? FETÖ filan kalmadı mı?" başlıklı yazısında YÖK Başkanı Yekta Saraç ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e sorular yöneltti. "Bu sorular cevap bekliyor Sayın Yekta Saraç" diyen Uğur şu soruları yöneltti:

1-YÖK içinde FETÖ ile ilgili yargıya intikal etmiş ne kadar dosya var?

2-Savcılıklar tarafından gönderilen şikâyetler YÖK ve Millî Eğitim Bakanlığında mı bekletilmekte? Bu dosyaların sümen altı edildiği iddialarına verecek cevabınız nedir?

3-Şimdiye kadar kaç FETÖ dosyası sonuçlandı?

İşte Fuat Uğur'un o yazısı:

Ben bile kendime inanamıyorum bu başlığı atarken. Çünkü aklımda hâlâ YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminden 3 gün sonra yaptığı "Üniversitelerde FETÖ üyesi tek bir yönetici ve akademisyen kalmamalı. Akademi camiasını bu terör örgütünden tamamen temizleyin" açıklaması var. Üstelik Saraç konuşmasında FETÖ’yü tamamen temizleme konusunda kararlı olduklarını belirttikten sonra, tüm Akademi camiasına şüphelendikleri isimleri ihbar etmelerini, kendisinin de gereğini yapacağını söylemişti. Hatta daha ileriye giderek üniversite yöneticilerini “Bu mücadeleyi gevşek tutan olursa gereğini yaparım” sözleriyle uyarmıştı...

O zamandan bu yana tam dört yıl geçtiğine göre Yekta Saraç’ın çağrısı mutlaka karşılık bulmuş ve FETÖ temizlenmiş olmalı diye düşünüyorsunuz ister istemez. Koskoca YÖK Başkanı boşa laf etmez sonuçta.

Yazıyı ironiden gebertmeyelim ve sadede gelelim.

Tam tersine ortada bir vahamet var!..

SADECE 500-600 FETÖ’CÜ MÜ VARMIŞ ÜNİVERSİTELERDE?

FETÖ için üniversiteler bir kale. Çünkü FETÖ’nün AKADEMİK GENELKURMAYI olarak nitelenen ve diğer kurumlara insan sevkiyatı yapmak için hazırladığı üniversitelerdeki elemanları, 15 Temmuz sonrası yerin altına girdiler. Biz onlara kripto diyoruz. Bir kısmı Atatürk resimli tişörtler giyip içki içiyorlar, bir kısmı da çeşitli tarikat ve cemaatlere kapağı atıyorlar renklenerek.

Oysa FETÖMETRE benzeri bir araştırma yapılsa hemen hepsi ortaya dökülebilir.

Sizce YÖK imamı yok mu?

FETÖ’nün en önemli özelliği, çekirdekten yetiştirdikleri çocukları kendi eğitim kurumlarına göndermemesiydi. Onlar açtıkları “Atatürkçü” kimlikli okullarda cemaat dışından çocuk devşiriyor ve üniversitelere sokuyorlardı.

Kendi yetiştirdikleriyle devşirdiklerinin başarı garantisi zaten çalıntı sorular sayesinde yüksekti.

Şimdi soruyorum Yekta Saraç’a:

Üniversitelerde tespit edilen FETÖ’cü sayısı 500-600 ile sınırlı olabilir mi sizce? Bu akla ve mantığa uygun geliyor mu?

Sayın Saraç akademi camiasına “Varsa şüphelendiğiniz, bildirin gereğini yaparım” demişti. Sırf bana gelen maillerde anlatılanlara bakıyorum, bir de üniversitelere. Ortada tuhaf bir paradoks var.

BU SORULAR CEVAP BEKLİYOR SAYIN YEKTA SARAÇ

1-YÖK içinde FETÖ ile ilgili yargıya intikal etmiş ne kadar dosya var?

2-Savcılıklar tarafından gönderilen şikâyetler YÖK ve Millî Eğitim Bakanlığında mı bekletilmekte? Bu dosyaların sümen altı edildiği iddialarına verecek cevabınız nedir?

3-Şimdiye kadar kaç FETÖ dosyası sonuçlandı?

BİR SORU DA ADALET BAKANI SAYIN ABDÜLHAMİT GÜL’E

Cumhuriyet Savcılarının, 2547 sayılı YÖK Kanununun 53/c.7 maddesi istisnalar hükmü uyarınca, FETÖ/PDY, terör ve Anayasal düzen suçları hakkındaki personel dilekçelerini, kanunen ve re’sen karara bağlamaları gerekmiyor mu? FETÖ şikâyet dosyaları neden işlem yapmadan YÖK Başkanlığına ve Millî  Eğitim Bakanlığı’na gönderiliyor?

Defalarca Gazi Üniversitesi’ni yazdım.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ FETÖ’NÜN YATAKLARINDAN BİRİYDİ

YÖK ve Yekta Saraç yıllarca bu üniversitede onlarca akademisyenin FETÖ tarafından harcanmasına göz yumdu.

Eski Rektörü Süleyman Büyükberber şimdi cezaevinde. Beş yardımcısından dördü de yanında. Bir tek 5. yardımcısı İbrahim Uslan yok. O da Gazi Üniversitesinin şimdiki rektörü.

Gazi’deki FETÖ ile ilgili davalar 7 farklı ağır ceza mahkemesinde devam etmekte. Sanıkların birbirleriyle ilişkisini koparan parçacı yargılama biçiminin mücadeleyi sekteye uğrattığı belirtiliyor. Bu arada eskiden mağdur edilen müşteki personel ile davalık olan bugünün Rektörü İbrahim Uslan’ın adı bu davalarda tanık olarak bile geçmiyor.

İlginç...

15 Temmuz yaklaşıyor. Bu yıl belki anma töreni yapılamayacak ama önemi yok çünkü bu büyük destan, nesiller boyunca genetik kodlarımıza yazılı kalacak.

Bizler de FETÖ denilen habis, toplumumuzun içinden sökülüp atılıncaya dek bu mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu kararlılığın tüm kurumlarda olması gerekiyor Sayın Saraç.

Yorumlar (4)
Fetö Metre 11 ay önce
Devlet üniversitelerinin Her yerinde Fetöcü Akademisyenler . Olmayan Üniversite YOK ! Bölüm başkanlarından tutun dekanlara Kadar her yerde görevlerini ifa etmekteler . Kimisi Şarap içerken instagramına resim atmakta kimisi Atatürk heykeli ile . Kamuflaj olarak kullandıkları materyaller çok . Bi çoğu belli aslında ama en tepekiler de hala onlardan olduğu için Herhangi bir görevden alma yapılmıyor. 1 suçlunun yanına 5 suçsuz yazıp görevden atıyorlar . İçerdeki hainleriylede görevlerine devam ediyorlar .
Karadenizli 11 ay önce
Bunun için öncelikli Karadeniz Teknik Üniversitesine bakmak lazım. En az FETÖ'den atılan akademisyen bu ünviersitede ama TIP fakültesi başta olmak üzere, Eğitim, orman ve mühendislik fakültelerinde halen 500e yakın fetöcü var. Ama niye alınmıyorlar çünkü Rektör ve içişleri bakanı aynı ilçeli ve bize dokunmayın denilerek sümen altı ediliyor.
Günel 11 ay önce
Fetö Virüsu Bütün Çoçuğlarınıza Bulaşdlğda Ne Yapaçağsınız Türküyede Olan Bütün İnsanları Habs Edeçekmisiniz Allah Korusun İnsanlar Fetö Sözüne Alışıp Kimi Görürse Fetöçusan Deyir Yazığ Olaçağ Türk Anelerine Çoçuğları Şehid Oldu Çoçuğları Fetöçu Oldu Habs Oldu Liderlerde Fetönun Elinden Öpüler Hayat Ne Karip Kaçdane Fetöçu Var Hayatda Bilen Varmı Umarım Her Kes Deyeçek Bilmyorom Günahı Olan Günahı Olmayan Fetöçudu Fetönu Böyüden Yetişdiren Dövletde Miletde Böyüden Devlet Liderleri Haradasınız Fetönun Şiirlerin Kitabların Seve Seve Okuyrdunuz İndi Fetö Düşmeniniz Oldu Neden Bilen Varmı Heç Kim Bilmyor Günahsız İnsanlar Ezab Çekir Ezilir Çünkü Fetöçudular 15 Temuzda Şehidler Oldu İnsanlar Hemin Anı Korku İle Hatırlayır Allah Düşmenlerimizi Yok Etsin Liderlerimizi İslah Etsin Kendilerin Küsursuz Sanılar Küsursuz Bir Tek ALLAHDI
Tonguç 11 ay önce
Ünüversitelerde fetö temizliği yapılmadı.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?