banner29

Türkiye mücadelede dünyaya örnek oldu

Koronavirüs salgınında aldığı önlemlerle dünyaya örnek olan Türkiye, verdiği mücadeleyle de takdir toplamaya devam ediyor.

Gündem 23.03.2020, 11:29
Türkiye mücadelede dünyaya örnek oldu

Koronavirüs salgınında aldığı önlemlerle dünyaya örnek olan Türkiye, verdiği mücadeleyle de takdir toplamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde salgının yaşandığı bölgelerdeki vatandaşlarını başarılı bir şekilde tahliye eden Türkiye, dün de 7 ülkeden 3 bin 358 öğrenciyi ülkeye getirdi. Türkiye’nin koronavirüsle mücadelede bu başarılı hamleleri dünyanın dikkatini çekerken, 26 ülke Türkiye’den yardım istedi. Türkiye de birçok ülkeye maske, tulum,

gözlük yardımında bulunurken, tüm dünyada gözler gelişen ve büyüyen yeni Türkiye’ye çevrildi. Öte yandan, sözde uygar Batı, virüs kapan yaşlıları hastaneler almayıp, ölüme terk ederken Türkiye, 65 yaş üzerindeki tüm yaşlılara koruyucu maske ve kolonya dağıtıyor. Bunlarla tüm dünyanın dikkatini üzerine çeken Türkiye, 76 yaş üzeri emeklilerin ise maaş ödemelerini, isterlerse evlerinde yapma imkanı sağlarken, huzurevlerindeki doktor sayısını da artırarak, yaşlıların sağlığını daha yakından takip ediyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?