banner29

Türkiye'nin Azerbaycan mesajının ardından Ermenistan soluğu Rusya'da aldı

Türkiye'nin yerli ve milli olarak ürettiği Suriye ve Libya'da bütün oyunları bozduğu SİHA'larına karşı Rusya ve Ermenistan Azerbaycan'a karşı ortak tatbikat kararı aldı. Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Şuşan Stepanyan, Rusya ile Ermenistan’ın ortak bölgesel hava savunma sistemi tatbikatı yaptığını duyurdu.

Gündem 23.07.2020, 21:46
Türkiye'nin Azerbaycan mesajının ardından Ermenistan soluğu Rusya'da aldı

Türkiye'nin Azerbaycan'a "SİHA'larımız emrinizde" açıklamasından sonra Ermenistan Rusya'ya daha fazla yaklaşmaya başladı.

ERMENİSTAN SÖZCÜSÜ AÇIKLADI

Sözcü Stepanyan, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, bugün Ermenistan'da Rusya ile ortak hava savunma sistemleri tatbikatı başlattıklarını belirterek, tatbikatın amacının “keşif ve silahlı insansız hava araçlarına (SİHA) karşı mücadele yöntemlerinin incelenmesi” olduğunu kaydetti.

Tatbikat sırasında SİHA’lara karşı yeni mücadele yöntemlerinin geliştirileceğini aktaran Stepanyan, “Tatbikata Rus ve Ermeni hava savunma sistemlerinin komutanları, Rus ve Ermeni avcı savaş uçakları ve Ermenistan ordusunun hava savunma sisteminin bütün birlikleri katılıyor.” ifadelerini kullandı.

Tatbikatın ne zaman sona ereceği konusunda bir bilgi paylaşılmadı.

SSB BAŞKANI İSMAİL DEMİR: SİHA'LARIMIZ, FÜZELERİMİZ, HARP SİSTEMLERİMİZ AZERBAYCAN’IN EMRİNDEDİR

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, "Savunma sanayiimiz SİHA’larımızdan mühimmatlarımız ve füzelerimize, elektronik harp sistemlerimize kadar bütün tecrübe, teknoloji ve kabiliyetleriyle her zaman Azerbaycan’ın emrindedir" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (1)
Günel 8 ay önce
Allah Rusun Ermenin Yurdun Param Parça Etsin İblisler Dünyaya Hökm Etmek İsteyiler Şu Dünya MÜSELMANLARIN Olaçağ Ermenilerin Torpağı Bele Olmayıp İndi İse Azerin Zengin Torpağına Sahipdiler Allah Belanızı Versin Torpağ İşğal Etdiniz Aneleri Gözü Yaşlı Koydunuz İblisler
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?