banner30

banner29

Türkiye'nin ilk lityum iyon pil üretimi fabrikasının inşaatı başlıyor

Türkiye'nin ilk lityum iyon pil üretimi yapılcak dev fabrika yerli ve milli imkanlarla inşaat çalışmalarına başlanıyor. İlk resmi anlaşma ASELSAN Enerji ile Dost İnşaat firması yetkilileri arasında imzalandı.

Gündem 31.08.2020, 20:29
Türkiye'nin ilk lityum iyon pil üretimi fabrikasının inşaatı başlıyor

Türkiye'de geleceğin petrolü olarak nitelendirilen lityum iyon pil için harekete geçti. Aselsan Enerji, Türkiye'nin ilk lityum iyon pil üretimi için fabrika inşaatında ilk imzaları attığını duyurdu.

ASPİLSAN'ın dev lityumn iyon pil fabrikası için ilk imzalar atıldı. ASPİLSAN'daki imza törenine katılan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Doğankaya, burada yaptığı açıklamada, enerjinin maliyet anlamında bütün kurum ve kuruluşların ilk sırasında yer aldığını belirtti.

özellikle enerji ürünlerinde batarya bazlı depolanabilir enerji ürünlerinin önemi gittikçe artacaktır. Bu kapsamda yaptığımız araştırmalarda geleceğin petrolü olarak değerlendirilen lityumu depolanabilir enerji alanında kullanmanın önemli olduğunu gösterdi. Depolanabilir enerji alanında, bu tesisle birlikte, ilk olarak yurt dışına bağımlılığımız azalacak, ilerleyen yıllarda ise bağımsız hale geleceğiz. Biz, dünyada depolanabilir enerji konusunda birçok firma ile rekabet edecek bir firmayız. Bunun için yeterli heyecana da sahibiz.

Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesinde 24 bin 505 metrekare kapalı alana sahip olacak tesisin inşaat işleri sözleşmesi, ASELSAN Enerji ile Dost İnşaat firması yetkilileri arasında imzalandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?