Türkiye'nin resti ABD'yi rahatsız etti! Skandal YPG kararı

YPG'yi terör örgütü olarak kabul etmeyen NATO'nun Baltık ülkelerine yönelik güvenlik planına itiraz ederek rest çeken Türkiye, emperyalist ABD'yi rahatsız etti. Terör hamisi ABD'nin Savunma Bakanı Mark Esper, YPG'yi terör örgütü olarak tanımayacaklarını açıkladı.

Türkiye'nin resti ABD'yi rahatsız etti! Skandal YPG kararı

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, NATO zirvesi öncesi Londra'ya uçuşunda Reuters haber ajansına röportaj vererek Türkiye hakkında skandal değerlendirmelerde bulundu.

Terörist YPG'yi savundu

Röportajında, kimsenin 'Ankara'nın gördüğü tehditleri görmediğini' belirten Esper, 'kördüğümü çözmek için YPG'yi terör örgütü olarak tanımaya dönük herhangi bir kararı desteklemeyeceğini' söyledi. Esper, Türkiye'ye NATO'nun karşılaştığı daha büyük zorluklara odaklanma çağrısı yaptı.

Türkiye'nin, NATO'nun Baltıklar ve Polonya'ya ilişkin savunma planlarına YPG'nin 'terör örgütü' olarak tanınmasını şart koşarak destek vermeme kararını yorumlayan Esper, "Türkiye'ye mesajım, (Rusya'ya karşı) bu yanıt planlarında ilerlememiz gerekiyor ve bunlar, onların öznel kaygıları ile geciktirilemez." ifadelerini kullandı.

Esper, "İttifakın birliği ve hazırlığı, daha büyük meselelere odaklandığınız anlamına gelir. Ve kimse onların gündemine uymaya istekli değil. Kimse onların gördüğü tehditleri görmüyor." ifadesini kullandı.

YPG'yi terör örgütü olarak tanıma kararını desteklemeyeceğini vurgulayan Esper, "Fikirlerimize sadık kalacağız ve bence NATO da öyle olacak" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ihsan
Ihsan - 1 hafta Önce

ypg nin terörist olduğuna dair belgeler videaqo dahi,l elinizde hala değil diyorsunuz kalleş abd

SIRADAKİ HABER

banner5