'Türkiye'ye parmak sallayanlar önce açıp bir tarih kitabı okusun'

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Türkiye'ye parmak sallayanlar önce açıp bir tarih kitabı okusun." dedi.

'Türkiye'ye parmak sallayanlar önce açıp bir tarih kitabı okusun'

AK Parti'nin Kocaeli mitingi

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Kocaeli'de düzenlenen mitingde halka hitap etti. Platforma gelen bir çocuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sarılarak gözyaşı döktü.

Erdoğan, Kocaeli halkına 24 Haziran'da şahsına ve Cumhur İttifakı'na sahip çıktığı için teşekkür ederek, katılımcılara şöyle seslendi:

"Kocaeli bizi hiç mahcup etmedi, hiç yalnız bırakmadı. Daha önceki tüm seçimlerde olduğu gibi 24 Haziran'da da Kocaeli bir kez daha 'Demokrasi, huzur, kalkınma, istikrar' dedi. Sizler 48 ile AK Parti'yi ilimizde birinci yaptınız, yüzde 60 ile Cumhurun İttifakı'nı ilimizde açık ara lider yaptınız, yüzde 59 ile şahsımı ikinci kez cumhurbaşkanlığı makamına getirdiniz. Bize inandınız, bize güvendiniz, 5 yıl daha hizmet etme imkanı tanıdınız. Dualarınızla ülkemizin ufkunu, yolunu açtınız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle Türk demokrasisinin gücüne güç kattınız."

Sahneye gelen ve kendisine sarılarak ağlayan Emirhan'a neden ağladığını soran Erdoğan, "Beni çok seviyormuş. 'Aşığım sana.' diyor. Ben de aşığım, ne yapayım?" dedi. Emirhan'ın kilosunun biraz fazla olduğunu kaydeden Erdoğan, Emirhan'a "Vereceksin değil mi kiloyu?" diye sordu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5