banner29

'Türkiye'yi ve Yahudileri, Hitler'den Sabataycılar kurtardı'

Oda TV yazarı ve Yahudi asıllı Türkiye vatandaşı Rafael Sadi, Sabatay Sevi'nin müritlerinin Almanya'nın Türkiye'yi işgal etmesini engellediğini ve o dönem Türkiye'de siyasal, diplomatik, askeri, kültürel, akademik, ticari, mesleki elitinin büyük çoğunluğunu bakanlar kurulunun hemen hemen tamamının Sabataycılardan oluştuğunu belirten bir yazı paylaştı.

Gündem 23.06.2020, 12:40 23.06.2020, 13:37
'Türkiye'yi ve Yahudileri, Hitler'den Sabataycılar kurtardı'

Rafael Sadi'nin facebook hesabından paylaştığı ''Doğrucu Davud'' mahlası Eylül 2016 tarihli yazı da 2. Dünya Savaşı esnasında Türkiye'deki egemen güçlerin Sabatay Sevi'nin müritlerinden oluştuğu belirtildi. Dikkat çeken yazıda Hitler'i oyalayan Türk siyasilerinin Sabataycı olduğu ve Türkiye'deki Yahudilerin katliamdan kurtaranın Sabatay'ın müritleri olduğu ve onlara minnet duyulması gerektiği belirtildi.

İşte Sadi'nin paylaştığı o yazının tamamı:

Hitler'in Nazi panzerleri İstanbul'a birkaç saatlik mesafede, Kapikule sınırında sırayla dizilmiş haldeyken, TR-Y'lerinin(Türkiye Yahudileri) Alman soykırımından kurtulmuş olması, kuşkusuz tarihin ender mucizelerinden biridir! Eğer böyle bir mucize yer almasaydı, tabii ki, ne anne-babalarımın kuşağı hayatta kalırdı, ne benim gibi bir savaş sonrası kuşak dünyaya gelirdi, ne de onların soyundan gelenler... İkinci Dünya Savaşı dönemi 80,000 civarinda bir nufus ifade eden TR-Y cemaatinin sonu, Selanik-Y'leri gibi olur, bu operasyon Auschwitz insan-katliamı fabrikasının bir haftalik "üretim" kapasitesinin bile altında kalırdı.

Koskoca Alman orduları nasıl olur da böyle bu kadar zaman Edirne sınırının önünde saplanıp kaldı? Anadolu üstünden Irak petrollerine ulaşacağına, Suriye ile Filistin üzerinden Suveyş Kanalı'na erişip İngilizler'in can damarını keseceğine, sonuç olarak taa Pakistan-Hindistan'a kadar dünyanın yarısı kadar bir bölgeye hakim olacağina... Hitler, Azeri petrollerine kuzeyden ulaşmak üzere Stalingrad'a saldırmak zorunda kaldı ve oranın korkunç soğuğunda bildiğimiz gibi Alman ordusunun büyük kismi telef oldu ve Hitler savaşı kaybetti!

İste yukarıdaki birçok tarihçi gibi, bu tarihi muamma beni de yıllarca meşgul etti... Çünkü bence bu muammanın temelinde derin, çok daha derin, nedenler yatıyor. Ne kadar mı derin? Taa, üç-buçuk yüzyıl önce olup bitenlere varacak kadar derin!

TAA, SABETAY SEVi'YE VARACAK KADAR DERiN!

Gelin ne demek istediğimi izah etmeye calışayım: İkinci Dünya Şavaşı boyunca, TR'nin siyasal, diplomatik, askeri, kültürel, akademik, ticari, mesleki elitinin büyük çoğunluğunu bakanlar kurulunun hemen hemen tamamı dahil olmak üzere S'ci-kokenliler oluşturuyordu. Bu zümre ise çok iyi biliyordu ki, eğer Hitler TR'ye girseydi, onların
da akibeti TR'deki Y'lerin akibetinden degişik olmayacaktı. Zaten o zaman dahi biliniyordu ki, Almanlar, Batı Trakya'ya girdigi zaman, Mübadele dışında kalmış bu yöredeki S'ci-kökenliler, hemen Y olarak ihbar edilmiş ve bölgedeki diğer Y'lerle birlikte topyekun Auschwitz'e yollanmıştı. (bugun Auschwitz'te gördüğümüz kurbanlar listesi arasında, Batı tarihçilerinin hala çözemediği Ahmet, Mehmet gibi Müslüman isimlerinin bulunmasının sırrı işte budur). Bu nedenle, devrin TR liderleri canlarını dişlerine taktılar, allem-kallem ettiler, bazen tatli dil bazen ''1 milyon TR askerini silah altina almak gibi'' kaba tehditler kullanarak, binbir dereden su getirdiler, ve eninde sonunda Hitler'i TR'ye saldırmaktan alıkoydular!

Dolayısıyla, savaşı sürdürebilmek icin petrol kuyularına erişmek zorunda olan Hitler, TR üzerinden Irak petrollerine ulaşmak ümidini yitirdi. Onun yerine, Bakü petrollarına ulaşmak üzere Stalingrad güzergahını kullanmak zorunda bırakıldı... Oranın karında kışında ordusu harap oldu... ve savaşı kaybetti. İşin sonunda, TR'nin S'cileri kendi postlarını kurtarayım derken, arada:

- Türkiye kurtuldu (kendi anne-babamın da birer ferdi olduğu tum TR-Y'leri dahil olmak üzere)!;

- Nazilerin TR üzerinden kolayca erişip yok edeceği yıl kurtuldu!;

- Dünya kurtuldu!

Kısacası, dünyanın ve Y'lerin en büyük soykırımcı canavarı Hitler'in, yenilmesine ve yok olmasına, Sabetay Sevi'nin müritleri neden oldu! Ve Sabetay'in 1667'de kurduğu mekanizma, üç yüzyil kadar sonra, IL'i kurtardı ve tüm dünyayı kurtardı.

Şimdi sorarım size:

BÜTÜN BU KURTULUŞLARI GERCEKLEŞTIREN İNSANA, MESİH DEMEYİP DE NE DEMELI?

Ben dünyayı ve tarihi, dini ve gayri-dini diye ikiye ayırmıyorum. Ben dünyada gelmiş geçmiş olaylara, gerçekçi bir sosyo-ekonomik mercekten ışık vurmaya çalışan bir tarih yorumcusuyum. Bu yaklaşıma göre, Sabetay Sevi, benim gözümde bir ideologdur, bir vizyonerdir, bir ulusal liderdir. Gercekleşmesine neden olduğu tarihi olaylar dizisi göz önüne alınınca, Sabetay bence kesinlikle:

- Roma sürgününden Herzl donemine kadar geçen 18 yy boyunca, Yahudi ulusunun ortaya çıkardığı en büyük ulusal ve Siyonist liderdir!

- Çağdaş laik-Siyonist ideolojinin gerçek kurucusudur!

- Benim de bir ferdi olduğum Osmanli-Sefarad milletinin, 500 yıllık tarihi boyunca dünyaya getirdiği en büyük tarihi kişilik ve liderdir!

- Turk ulusu tarihini, Türkler'in Islamiyet'e girişinden beri en fazla etkileyen ruhani ve ulusal liderdir!

Bu büyük tarihi kişilik, Osmanli-Sefaradlari olarak bizim içmizden, bizim kendi bağrımızdan çıktı.

Yine tamamiyle din-dışı ve tarihsel bir açıdan söylüyorum:

GELİN, TÜRKİYE YAHUDİLİĞİNİN BAĞRINDAN ÇIKAN BU EN BÜYÜK ADAMA SAHİP OLALIM, ONDAN GURUR DUYALIM!

Yorumlar (2)
Yakov yesilbahar 9 ay önce
Büyük lider .bu can bu bedenden cıkmadıkca..terimini padişaha söyleyen odur...huzurdan çıktıktan sonra güvercini salıvermiştir..zeki ve cesur.
ELYA ARAF SAFKAN 9 ay önce
HİÇ ALAKASI YOK O VE PEYGAMBER BOZUNTUSU NATANLA YAHUDİLİĞE ÇOK BÜYÜK ZARAR VERMİŞTİR
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?