banner29

Türkiye'nin hamlesiyle şaşkına dönen İsveç, PKK'lı teröristlerden medet umdu

İsveç'in tedavi etmediği Emrullah Gülüşken, Sağlık Bakanlığı'nın ambulans uçağıyla Türkiye'ye getirilmişti. İsveç basını bu olay üzerine, Türkiye karşıtı Kürtleri, Türkiye aleyhinde konuşturmaya başladı.

Gündem 27.04.2020, 00:56 27.04.2020, 01:05
Türkiye'nin hamlesiyle şaşkına dönen İsveç, PKK'lı teröristlerden medet umdu

Avrupa medyası, Türkiye'nin koronavirüs salgını ortaya çıktığı günden beri aldığı tedbirleri ve birey öncelikli kararlarını dikkatle takip ederken son dönemde Türkiye aleyhinde propaganda geliştirmeye başladı. Özellikle Türkiye'nin özel ambulans uçaklarla vatandaşlarını Avrupa ülkelerinden alıp tedavi etmesi büyük rahatsızlığa neden oldu.

Türkiye'nin koronavirüsle mücadeledeki başarısını hazmedemeyen İsveç basını haberlerinde Türkiye karşıtı Kürtleri konuşturmaya başladı.

Koronavirüse karşı sürü bağışıklığı sistemi uygulayan ve artan ölü ve vaka sayısı ile bütün komşularını geride bırakan İsveç'te bazı medya organlarında Türkiye'nin koronanavirüsle mücadelesi, Türkiye karşıtı Kurdo Baksi'ye soruldu. İsveç gazetesi Aftonbladet ve Kvallsposten'de Baksi'nin görüşlerine yer verildi.

Aftonbladet'e konuşan Kurdo Baksi koronavirüs hastalarının Türkiye'ye getirilmesindeki amacın, "Türkiye'nin koronavirüs karşısındaki başarısızlığını kapatmak" olduğunu iddia etti. Türkiye'de insanların koronavirüs testleri için para ödemek zorunda olduklarını ve hastaların hastanelere kabul edilmediği yalanlarını sıralayan Baksi, Türk basın kuruluşlarında İsveç hastanelerinin kötülendiği iddia etti.

Kurdo Baksı, PKK'nın 1987'de Kandil'de 67 kişiyle infaz ettiği PKK'lı Lamia Baksi'nin yeğeni.

LEYLA'NIN BABASI EMRULLAH GÜLÜŞKEN ANKARA'DA

İsveç'in Malmö kentinde Kovid-19 testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeyerek evine gönderilen 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken, Türkiye Sağlık Bakanlığı'nın ambulans uçağıyla Türkiye'ye getirilmişti.

Emrullah Gülüşken’in kızları Samira ve Leyla Gülüşken, Twitter üzerinden Türkiye’ye seslenmiş ve yardım istemişti. Samira Gülüşken Twitter'da "Ailemle birlikte İsveç'te yaşıyoruz. Babamın 11 gün önce ateşi yükselip nefes darlığı yaşamaya başladı, endişe edip hastaneyi aradık ama maalesef gelmediler ve bizleri geçiştirdiler. Her gün defalarca aradık ama bize dönüş sağlamadılar. Ülkemizden bize sahip çıkması adına yardım talep ediyoruz. Ne yaparız, nereye başvururuz bilmiyoruz. Lütfen sesimizi duyurmamıza yardımcı olun. Babamın durumu çok kötü, bir an önce müdahale edilmeli, lütfen" mesajını paylaşmıştı.

İSVEÇ'TE KORONAVİRÜS ÖLÜM SAYISI ARTIYOR!

Bilim insanlarının uyarılarını dikkate almayan ve sürü bağışıklığı sistemi uygulayan İsveç'te ölüm sayıları katlanarak artıyor. İsveç'te 2 bin 194'ü aşan ölüm sayısı, komşuları Norveç, Finlandiya ve Danimarka'daki ölüm sayısından kat kat fazla.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?