Twitter fenomeni 'Ruling' dolandırıcı mı? Yardımseverlerden bağış toplayıp...

Sosyal medyada Ruling olarak tanınan ve yaptığı sahte içerikleri ifşa etmesiyle bilinen sosyal medya fenomeninin dolandırıcı olduğu ileri sürüldü.

Twitter fenomeni 'Ruling' dolandırıcı mı? Yardımseverlerden bağış toplayıp...

Sosyal medya platformu Twitter'da 'Ruling' adı ve @atavrattrol hesabı ile bilinen kullanıcının Süreyya Olcayto ve Salim Çamurdan hesaplarını da yöneten kişi olduğu ortaya çıktı. İddiaya göre sahte içerikleri ortaya çıkarması ile tanınan Ruling, kendisine ait diğer hesaplarla yardım ve bağış adı altında dolandırıcılık yapıyordu.

KURTULMAK İÇİN SİNSİ TAKTİK

Ve yine sosyal medyadaki iddialara göre Ruling adlı hesap, dolandırıcılık suçlamasından kurtulmak için kendine ait hesapları ifşa etmeye başladı. 

AYNI TELEFONA KAYITLI ÇIKTI!

Ancak mail adresinden ulaşılan vois bilgileri @atavrattrol.com hesabının Salih Çamurdan adına kayıtlı olduğunu gösteriyordu. Yine attığı doğrulama şifrelerinin de aynı telefona gitmesi dikkat çekiyordu.

 

ATATÜRKÇÜLÜĞÜ KULLANDILAR

Dolandırıcı hesapların Atatürkçü paylaşımlarla güven kazanıp "öğrencilere yardım" adı altında para toplayarak insanları dolandırdığı görüldü.

DERNEK BİLE KURMUŞ!

Fake hesapla dolandırıcılığa başlayan hesap, para akışını görünce zamanla işi büyütmüş ve "Beyaz Zambaklar" adlı bir "dernek" kurmuş. Fakat İçişleri Bakanlığı'nda iddia edilen derneğin kaydı yok.

TÜRKİYE ALEYHİNE HABERLERİYLE BİLİNEN OĞHAN REKLAMINI YAPTI

Türkiye aleyhinde algı operasyonları yapılmasında aktif rol alan gazetecilerden Yavuz Oğhan'ın ismi de dolandırıcılık skandalına karıştı. Oğhan'ın dolandırıcı derneği yayınına alıp reklamını yaptığı, öğrencilere destek adı altında yapılan vurguna destek çıktığı ve dolandırıcıları tebrik ettiği görüldü.

FETÖ HESAPLARI DESTEK OLDU!

Yapılan vurguna sosyal medyada FETÖ'cü propaganda yaptıkları görülen FETÖ hesaplarının da destek olması dikkatlerden kaçmadı. "@kacsaatolduson" adlı FETÖ'cü hesap, dolandırıcı hesaba verdiği destekle güven kazanmasına yardımcı olmuş.

İşte sosyal medyadaki dolandırıcılık bombası ile ilgili yapılan bazı paylaşımlar:

Takvim

.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2020, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5