banner29

Uçak bileti, daha ucuza nasıl alınır? İşte yapmanız gerekenler…

Uçak bileti almadan önce belli başlı şeylere dikkat ederek ciddi oranda tasarruf sağlayabilirsiniz. Özellikle internetten bilet almanın bazı kazançlı yolları var.

Gündem 09.09.2019, 19:53 09.09.2019, 20:02
Uçak bileti, daha ucuza nasıl alınır? İşte yapmanız gerekenler…

Business Insider’da yer alan habere göre, uçuştan 54 gün önce bilet alanlar yüzde 28 daha ucuza uçuyor. Uçuşa 21 gün kala ise fiyatlar artmaya başlıyor.

Ülke içi uçuşlarda en uygun fiyatları yakalama dönemi 21 gün öncesi. Bu dönemdeki fiyatlar ortalama fiyat %8 daha ucuz. Son 2 haftada bilet fiyatları ortalama fiyatlara göre %5 artıyor, son hafta ise bu oran %30’a çıkıyor. Uluslararası bilet fiyatlarında, yerel uçak bileti fiyatlarındaki kadar dalgalanma olmuyor. Seyahat tarihinden 34 gün öncesindeki fiyatlar, 6 ay öncesindeki fiyatlara göre %4 daha düşük.

Daha önce yayınlanan araştırmaya göre ise 18.00-00.00 saatleri arasında gerçekleşecek uçuşların fiyatları, günün diğer saatlerindeki uçuşlara göre daha hesaplı. 100 rotada gerçekleştirilen 13.2 milyar uçuşa dair veriler incelenerek yapılan aynı araştırmaya göre, saat 15.00’ten önce gerçekleşen uçuşlar, en pahalı seçenekler konumunda.

Pek çok havayolu şirketinin sattığı biletlerde Salı günleri daha hesaplı fiyatlar sunuyor. Haftanın en pahalı günü ise pek çok kişinin seyahat etmeyi tercih ettiği cumartesi. Verilere göre Salı uçanlar, Cumartesi uçanlara göre yüzde 11 oranında kar edebiliyor.

Uçak bileti satın almadan önce birden fazla uçak bileti arama motorunu kontrol etmelisiniz.

Yorumlar (1)
thy thy 2 yıl önce
türk hava yollarından bilet alırken dikkat edin ölseniz bileti iade etmiyor
paranız yanıyor
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?