banner30

banner29

Ümraniye'de bir bölge 'riskli alan' ilan edildi

İzmir’de yaşanan 6,6’lık deprem sonrasında birçok yaşam alanı yıkıldı ve can kaybı yaşandı. İnsanlar yaşam alanlarının riskli olup olmadığını yeniden sorgulamaya başladı. Peki İstanbul’un en riskli alanları neresi? Depremde risk teşkil edecek ilçeler nereleri? İşte İstanbul riskli alanlar listesi.. İşte detaylar

Gündem 04.11.2020, 14:13 04.11.2020, 14:46
Ümraniye'de bir bölge 'riskli alan' ilan edildi

İzmir’de yaşanan 6,6’lık deprem sonrasında birçok yaşam alanı yıkıldı ve can kaybı yaşandı. İnsanlar yaşam alanlarının riskli olup olmadığını yeniden sorgulamaya başladı. Peki  İstanbul’un en riskli alanları neresi? Depremde risk teşkil edecek ilçeler nereleri? İşte İstanbul riskli alanlar listesi..  İşte detaylar

İstanbul'un Ümraniye ilçesindeki bir bölgenin "riskli alan" ilan edilmesi kararlaştırıldı. Kararda, riskli alan ilan edilen yerin krokisi, sınır ve koordinatları da yer aldı. 

İstanbul'un Ümraniye ilçesindeki bir bölgenin "riskli alan" olduğuna karar verildi. Karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Kararına göre, Ümraniye ilçesindeki Elmalıkent Mahallesi sınırları içinde bulunan bir bölgenin riskli alan ilan edilmesine karar verildi. 

Kararda, riskli alan ilan edilen yerin krokisi, sınır ve koordinatları da yer aldı. Riskli alanın toplam 62 bin metrekare büyüklüğünde.

İstanbul'da riskli alan ilan edilen yerler neresi? İstanbul riskli alanlar listesi

-Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, İstanbul'un Ümraniye ilçesi Elmalıkent Mahallesi sınırları içinde bulunan bölgenin, riskli alan ilan edilmesine karar verildi.

-İstanbul’un Bağcılar ilçesi Yenimahalle mahallesi ile Güngören ilçesi Tozkoparan mahallesi sınırlarında bulunan bazı alanlar ‘riskli alan’ ilan edildi.

-İstanbul'un Ümraniye ilçesi Yukarı Dudullu Mahallesi sınırlarında bulunan alan "riskli alan" ilan edildiği belirtildi.

Deprem bilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan için İstanbul'da en riskli alanlar

Suriçi, Fatih, Çarşamba, Yedikule, Çapa, Fındıkzade, Cankurtaran, Topkapı, Edirnekapı, Zeytinburnu, Bakırköy, Yeşilyurt, Yeşilköy,Esenyurt, Avcılar, Kumburgaz, Beylikdüzü, Bağcılar, Bahçelievler, Ümraniye Dudullu ve Maltepe, Sefaköy, Küçükçekmece Cumhuriyet Mahallesi, Menekşe, Kanarya, Avcılar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?