Ünlü Deprem Uzmanı Kadir Sütçü artık Habervakti.com'da!

Habervakti.com yazar kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Ünlü Deprem Uzmanı Kadir Sütçü bugün ilk yazısını paylaşarak ailemize katıldı.

Ünlü Deprem Uzmanı Kadir Sütçü artık Habervakti.com'da!

Türkiye'de yüzde 92 oranında başarılı deprem tahminleri yapan Kadir Sütçü bugün kaleme aldığı yazı ile Habervakti.com yazarlar kadrosunda yerini aldı. Azmi, başarısı ve çalışmalarından dolayı koca bir tebriği hak eden yazarımız, bugün kaleme aldığı yazıda "deprem tahmini" hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

"Amacım, dünya kenti İstanbul’a zarar verecek depremin önceden tayininde yardımcı olabilmek ve en az zararla atlatılabilmesine katkı sağlamaktır." dedi.

İşte Kadir Sütçü'nün deprem tahmini adlı yazısı:

1999 depremlerinin karıncalarla tanımlanma bağlantısını kurarak, evimde ailemi ikna edip karınca kolonilerinin yerleşimini sağladıktan sonra, 2008 yılında bulutlarla ilgilenmeye bir tesadüfle başladım.

2012 Yılından itibaren bazı Prof. unvanlı kişilerle fikir alışverişi yapma fırsatım oldu. Gözlem ve deneylerimin değerlendirilmesi ve gelecekte yazacağım ders kitaplarına öncü olması bakımından bir sanal kütüphane ve arşiv oluşturdum.

Dünyamızın,oluşumundan itibaren dengede bir sistem içerisinde hareket etmekte ve düzenli olan bu davranışları farklı mesleklerce izledim. Burada üzerinde durulan konu daha çok mesleklerarası koordineli çalışmanın önemini ortaya koymak ve gelecekteki felaketlere birlikte çözümler üretmektir.

Yazının devamı için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 14:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Huriye Bayrak
Huriye Bayrak - 2 hafta Önce

Hocamın altı yıldır takipçisiyim. Kendisi deprem enerjisinin atmosfere olan etkisi ile ilgili buluş yapmıştır.Buluşu ile ilgili gözlemlerini ve sonuçlarını günden güne artan takipçileri ile paylaşarak temellerini sağlamlaştırmaktadır.Hocamızın buluşuna şahitlik ettiğim için çok mutluyum ve günün birinde Nobel Bilim Ödülü alacağına ve dünyaca tanınacağına inanıyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

Meltem Tokbaş
Meltem Tokbaş - 2 hafta Önce

2008 yılından beri takip ettiğim ve tahminleri - açıklamaları sayesin de korkmadan hayatıma devam ettiğim ..çok kıymetli Kadir hocamı burada görmek beni çok mutlu etti

Bilal Çetinkaya
Bilal Çetinkaya - 2 hafta Önce

Kadir Bey ,çalışmalarınızı hayranlikla takip ediyorum.Sizin devlet tarafindan desteklenmenizi cani gonulden isterim.Çunku TV ye cikip saatlerce unvanlarini yaristiran ego savaşçılarinin jargondan oteye gitmeye cumlelerini dinlemekten yorulduk.
Lutfen vazgecmeyin.Bir çok insanin umudusunuz.Saygilar.

Şaika Şefika Duran
Şaika Şefika Duran - 2 hafta Önce

Kadir Beyin tahminlerini çok yakından takip ediyorum ve tahminlerdeki yüzdelik başarısı beni şaşırtıyor her zaman yanında olduğumuzu ve başarılarının devamını diliyorum .

Neslihan ondrn
Neslihan ondrn - 2 hafta Önce

Hocamizin kiymeti mutlaka bilinmeli soyledikleri dikkate alinmali kendisinin bilgilerinden cok a fayda sagladigim dogrudur

Esra gumustas
Esra gumustas - 2 hafta Önce

Kadir sutcu beyi 1 seneye yakındır takip ediyorum iyiki tanimisiz kendisini tahminleri %100 yakın doğru çıkıyor Rabbim ona oyle bir ilim vermiski devletimiz farkına varıp yanında olursa yüzbinler belkide milyonlarca hayat kurtulabilir

Emin Günüş
Emin Günüş - 2 hafta Önce

Gerçek bilim, gerçek ilgi, gerçek sevgi budur tamamen ülkesi ve insanlık için emek veren insandır kadir hoca 3 yıldır takip ediyorum ömrüm boyuncada edeceğim.

Kadriye gurler
Kadriye gurler - 2 hafta Önce

İnsanlik icin cok faydali ,hayati önem taşiyan ,degerli bilgi ve araştirmalar yapan Kadir Bey i tebrik ediyorum.İnsAllah bu büyük çabasını ve bilgisini herkes görür,farkına varır..


SIRADAKİ HABER

banner5