banner30

banner29

Ünlü Deprem Uzmanı Kadir Sütçü artık Habervakti.com'da!

Habervakti.com yazar kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Ünlü Deprem Uzmanı Kadir Sütçü bugün ilk yazısını paylaşarak ailemize katıldı.

Gündem 23.06.2020, 14:33 23.06.2020, 14:56
Ünlü Deprem Uzmanı Kadir Sütçü artık Habervakti.com'da!

Türkiye'de yüzde 92 oranında başarılı deprem tahminleri yapan Kadir Sütçü bugün kaleme aldığı yazı ile Habervakti.com yazarlar kadrosunda yerini aldı. Azmi, başarısı ve çalışmalarından dolayı koca bir tebriği hak eden yazarımız, bugün kaleme aldığı yazıda "deprem tahmini" hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

"Amacım, dünya kenti İstanbul’a zarar verecek depremin önceden tayininde yardımcı olabilmek ve en az zararla atlatılabilmesine katkı sağlamaktır." dedi.

İşte Kadir Sütçü'nün deprem tahmini adlı yazısı:

1999 depremlerinin karıncalarla tanımlanma bağlantısını kurarak, evimde ailemi ikna edip karınca kolonilerinin yerleşimini sağladıktan sonra, 2008 yılında bulutlarla ilgilenmeye bir tesadüfle başladım.

2012 Yılından itibaren bazı Prof. unvanlı kişilerle fikir alışverişi yapma fırsatım oldu. Gözlem ve deneylerimin değerlendirilmesi ve gelecekte yazacağım ders kitaplarına öncü olması bakımından bir sanal kütüphane ve arşiv oluşturdum.

Dünyamızın,oluşumundan itibaren dengede bir sistem içerisinde hareket etmekte ve düzenli olan bu davranışları farklı mesleklerce izledim. Burada üzerinde durulan konu daha çok mesleklerarası koordineli çalışmanın önemini ortaya koymak ve gelecekteki felaketlere birlikte çözümler üretmektir.

Yazının devamı için tıklayın.

Yorumlar (21)
Huriye Bayrak 1 yıl önce
Hocamın altı yıldır takipçisiyim. Kendisi deprem enerjisinin atmosfere olan etkisi ile ilgili buluş yapmıştır.Buluşu ile ilgili gözlemlerini ve sonuçlarını günden güne artan takipçileri ile paylaşarak temellerini sağlamlaştırmaktadır.Hocamızın buluşuna şahitlik ettiğim için çok mutluyum ve günün birinde Nobel Bilim Ödülü alacağına ve dünyaca tanınacağına inanıyorum. Başarılarının devamını diliyorum.
Meltem Tokbaş 1 yıl önce
2008 yılından beri takip ettiğim ve tahminleri - açıklamaları sayesin de korkmadan hayatıma devam ettiğim ..çok kıymetli Kadir hocamı burada görmek beni çok mutlu etti
Bilal Çetinkaya 13 ay önce
Kadir Bey ,çalışmalarınızı hayranlikla takip ediyorum.Sizin devlet tarafindan desteklenmenizi cani gonulden isterim.Çunku TV ye cikip saatlerce unvanlarini yaristiran ego savaşçılarinin jargondan oteye gitmeye cumlelerini dinlemekten yorulduk.
Lutfen vazgecmeyin.Bir çok insanin umudusunuz.Saygilar.
Şaika Şefika Duran 13 ay önce
Kadir Beyin tahminlerini çok yakından takip ediyorum ve tahminlerdeki yüzdelik başarısı beni şaşırtıyor her zaman yanında olduğumuzu ve başarılarının devamını diliyorum .
Neslihan ondrn 13 ay önce
Hocamizin kiymeti mutlaka bilinmeli soyledikleri dikkate alinmali kendisinin bilgilerinden cok a fayda sagladigim dogrudur
Esra gumustas 13 ay önce
Kadir sutcu beyi 1 seneye yakındır takip ediyorum iyiki tanimisiz kendisini tahminleri %100 yakın doğru çıkıyor Rabbim ona oyle bir ilim vermiski devletimiz farkına varıp yanında olursa yüzbinler belkide milyonlarca hayat kurtulabilir
Emin Günüş 13 ay önce
Gerçek bilim, gerçek ilgi, gerçek sevgi budur tamamen ülkesi ve insanlık için emek veren insandır kadir hoca 3 yıldır takip ediyorum ömrüm boyuncada edeceğim.
Kadriye gurler 13 ay önce
İnsanlik icin cok faydali ,hayati önem taşiyan ,degerli bilgi ve araştirmalar yapan Kadir Bey i tebrik ediyorum.İnsAllah bu büyük çabasını ve bilgisini herkes görür,farkına varır..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?