banner29

Ünlü isimler suça böyle ortak oldu! İnceleme başlatıldı...

Bazı ünlü isimler milyonlarca takipçisi olan Instagram hesaplarından koronavirüse karşı etkili olduğunu iddia ettikleri bir ürünün reklamını yaptılar. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı sözde ünlüler hakkında inceleme başlattı.

Gündem 22.03.2020, 13:14
Ünlü isimler suça böyle ortak oldu! İnceleme başlatıldı...

Şeyma Subaşı, Seda Sayan, Seren Serengil, Seray Sever, Ebru Akel ve Seda Akgül; Instagram hesaplarından paylaşım yaparak “No-Attack” isimli bir gıda takviyesini tanıttı. Ünlü isimler bu ürünün tanıtımını yaparken, enfekte olunduğunda dahi ürünün koronavirüse karşı bağışıklık kazandırdığı iddiasında bulundular.

Süreç ilk olarak Şeyma Subaşı'nın paylaştığı hikaye ile başladı. Subaşı, Instagram hesabından, “Son zamanlarda koronavirüs biliyorsunuz ki tüm dünyayı çok fazla etkiledi. Hepimiz aslında sağlığın ne kadar önemli olduğunu bir kere daha anlamış olduk... Son zamanlarda, No Attack dediğim bu gıda takviyesi ürünü kullanıyorum. Bu ürüne eczaneden ulaşabilir, ya da online olarak alabilirsiniz.” dedi.

Paylaşımının ardından Subaşı, ürünü Instagram üzerinden tanıtan hesabı etiketledi ve ürünün satıldığı web sitesinin adresini paylaştı. Ürün Subaşı'nın bu paylaşımından sonra ilgi odağı haline geldi.

Milyonlarca takipçisi olan diğer ünlüler de Subaşı'nın yaptığına benzer bir şekilde No Attack isimli ürün hakkında paylaşım yaparak, ürünün Instagram hesabını ve web sitesini duyurdu. Şu ana dek; Şeyma Subaşı, Seray Sever, Ebru Akel, Seda Sayan, Seren Serengil ve Seda Akgül ürün hakkında paylaşım yapan ünlüler.

Aynı elden çıkmışcasına aktarılan sözler diğer ünlülerin paylaşımlarında da devam etti. Bu paylaşımlar ile birlikte ürün dikkat çekti ve insanlar araştırmaya başladı.

16 Mart günü açılan ürünün bilgileri arasında en dikkat çekici detay ise sayfanın kayıtlı olduğu adres oldu. Şirketin adresine 'Yalan Dolan Mahallesi' yazdığı tespit edilirken bunun sosyal medyada paylaşılmasından sonra şirketin kayıtlı adresi değiştirdiği ortaya çıktı.

Ürün üzerinde Sağlık Bakanlığından 'onaylı' olduğuna dair hiçbir ibare bulunmazken ürünün reklamlarında kullandığı doktorun da konudan haberi olmadığı ortaya çıktı. No Attack adlı ürünü bulmak için eczaneleri dolaşan Teknosafari ekibi eli boş döndüğünü belirtirken ürünün Tarım Bakanlığının onayladığı 'Takviye Gıdalar' listesinde de bulunmadığı ortaya çıktı.

Doktor açıklama yaptı

Ürünün fotoğraflarını kullandığı Doç.Dr. Aslıhan Yazıcıoğlu, İnstagram hesabından yaptığı açıklamada 'Ürün ile hiçbir ilgim yoktur. Bilginize' notunu paylaştı.

Erol Köse iddialarda bulundu

Erol Köse'nin İnstagram hesabından iddia ettiğine göre de bakanlık ürünün reklamını yapan ünlüler hakkında soruşturma açtı

Köse instagram hesabında şunları yazdı:

‘’Savcılık Seda Sayan ve Şeymaya soruşturma açtı, ilaç ruhsatı olmayan @noattack_ adlı ölümcül zararlı ilacı para için sahtekarca tanıtıp coronaya yararlıymış havası verdiler, @drfahrettinkoca ile görüşüldü. Bakanlık olaya el koydu, ürünü üreten Cüneyt Alacacı ve oğlu Bilgehan Alacacı’nın sahte ilaç işinde yeni olmadıkları iddia edildi. Herkes yaysın kimse kullanmasın! Corona fırsatçıları, Tarım Bakanlığından ot / takviye ruhsatı alıp virüsü öldürür diye ilaçmışcasına endikasyon belirtip Sağlık Bakanlığı izni ve testleri olmayan ürün satan sahtekarlara göz açtırmayan savcılık olaya el koydu. Seda Sayan ve Şeyma'ya hem para hem hapis cezası gelebilir fırsatçılar her an yurt dışına kaçabilir! Dikkat et ve yay!”

Yorumlar (2)
Günel 1 yıl önce
Oyunçulara Şarkıçılara Heçne Olmaz Virüsden Korkmular Virüsa Bulaşsalar Amalyat Edeler Olar Biter Şarkıçılar Oyunçular Zaten Şu Durumla Alay Ediler Reklamlar Yapılar Çok Kötü Oldu Türk Halkında Oyunçular Şarkıçılar İki Üz Daşıyılar Gülben Tarkan Murad Kadır Fazil Çunet İsimlerin Söylemekle Bitmez Hepsi ERDOĞAN Gibi Liderin Elin Sıkılar İndide Çebhenin HDP Elin Sıkılar Kadir İnanır HDP Sırtın Ele Dayayıp Ki Sanki Türküyenin Ekmekin Yemir Reklamıda Özüne Benzeyir Gülben Her Şey Güzel Olaçağ Biz Azeriden Size Bakırığ Her Şey Kötü Gedir Engeliler Küçede İşsiz Kalıp Sanki İmamoğlu Çibinden Onlara Para Vereçek İnsanlar Çalışıp Parasın Almağ İsteyir Fazil Pyononu Sırtına Alıp Kazı Dağında Konsert Verir Kızılı Çıkarmağa İzin Vermir Çuneytde Bir Beladı İllerdi Dizide Kahraman Obrazlar Daşıyır İndi Hökümete Karşı Gelir Kazı Dağın Kızılın Çıkarmayın Deyir Dizide Olsa İdi Çunet Kahramanlığ Yapıb Kızılı Çıkarıp Dövlete Vererdi Ekonimini Yükseldin Deyerdi Ama Olmyor Tarkan İmamoğlun Sağ Kolu Oldu Neden Çünkü Korkur İktiyar Deyişer Özüme Geleçek Üçün Arka Hazırlayım Hayat Zor İnsanlar Kendileride Vatanlarında Sevmiler Ama Sevmişler Gibi Aparılar Şarkıçılardan Oyunçulardan Bizlere Hayır Gelmez
tugo 1 yıl önce
---ünlü olmak, bazı kişilerde tamahkar ve geri zekalı davranışları aşırı derecede artırır...
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?