banner30

banner29

Ünlülerin paylaştığı ilacı üreten firma: Ünlüler bu kadar mı cahil?

Ünlü isimlerin '"Koronavirüs salgınına iyi geliyor" diyerek reklamını yaptığı ilacı üreten firmanın sahibi Cüneyt Alacacı ilk kez konuştu ve ünlüleri cahil olmakla suçladı.

Gündem 25.03.2020, 11:13 25.03.2020, 11:41
Ünlülerin paylaştığı ilacı üreten firma: Ünlüler bu kadar mı cahil?

Aralarında Seda Sayan, Şeyma Subaşı, Seray Sever, Demet Şener ve Seren Serengil gibi ünlü isimlerin "Koronavirüse iyi geliyor" diye reklamını yaptığı ilacı üreten firmanın sahibi Cüneyt Alacacı, henüz piyasaya çıkmayan ilacın reklamını yapan ünlüleri 'cahil' olmakla suçladı.

Alacacı, "Biz bu reklamları yapan şirketten davacı olduk, adaletin huzurunda cevap verecekler" dedi.

Ünlü isimler 'koronavirüsten koruyor' diyerek sahte bir vitaminin reklamını yapmış, üründe talep patlaması yaşanmıştı. Oysa koronavirüs için Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen bir ilaç bulunmuyor.

Ünlüler hakkında soruşturma başlatıldı

Kanal D Haber'den Şevval Şirin ve kameraman İsmail Özmeral'ın haberine göre; Şikayetlerin artması üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ruhsatsız ürün ve tanıtımını yapan ünlü isimlere karşı harekete geçip soruşturma başlatmıştı

​'Hepsinden davacı olduk'

Firma sahibi Cüney Alacacı ortaya atılan iddialarla ilgili Kanal D Haber'e konuştu. Alacacı, reklamlardan kendisinin haberi olmadığını belirterek, tanıtım yapan ünlüleri cahil olmakla suçladı.

Alacacı, "Ortada izin yok, ortada üretime başlanmış bir ürün yok ama reklamlar dönüyor bir resmi site var. 40 liraya 90 liraya bu ürün satılıyor, üretilmemiş bir ürünün satışı nasıl olabiliyor. No Attack olamaz bir kere çünkü No Attack diye ürün piyasaya çıkmadı, izinlerine müracaat edildi izinlerini bekliyoruz. Demo kutu yapmışlar, demo kutularla ünlülere göndermişler ünlülerle paylaşım yapmışlar. Sadece 1 kutu herhalde gönderilen. 30 tane var ama içinde belki bizim diğer ürünümüzden alıp koymuş olabilirler boş da olabilir kutu, o bile belli değil? Biz bu reklamları yapan şirketten davacı olduk, adaletin huzurunda cevap verecekler" dedi.

Yorumlar (2)
Günel 1 yıl önce
Dünya Alimleri İlaç Yapamadı Siz Elastik Amalyatı Almış Şarkıçılarmı İnsanlara Yardım Edeçek Siz Amalyat Dokturları Kendinize Bulun Yeter İnsanların Sağlığı İle Alay Etmeyin Sizin İlaçlarınız İnsan Orqanizmasına Zarar Özünüzü Az Reklam Edin En İyisi İnsanlara Yığdığınız Paralarla Yardım Edin Yaşlı İnsanların Kapısın Çalın Size Yardım Edirik Deyin Zaten Sizin Paranız İnsanların Vilalarda Oturup Yığdığınızı Tüketürsünüz İblisin Ağlın Daşıyırsınız
tugo 1 yıl önce
...cahil olmasalardı, milletin önünde kendlerini bu kadar teşhir ederler miydi?
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?