banner29

Uşak Üniversitesi'nden takdir toplayan açıklama! Zulme sessiz kalmadılar...

Uşak Üniversitesi Siyonist İsrail'i kınadığı resmi bir açıklama yaptı. Çalışmalarıyla son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken Prof. Dr. Ekrem Savaş'ın rektörlüğünü yaptığı Uşak üniversitesi, Filistin'de yaşanan İsrail zulmüne kayıtsız ve sessiz kalmadı. Nice üniversite kurumları ve eğitim camiasından ses çıkmazken, Uşak Üniversitesi'nin resmi bir açıklamayla katil İsrail devletini kınaması takdir topladı. İşte Uşak Üniversitesi'nin o açıklaması.

Gündem 11.05.2021, 23:52
Uşak Üniversitesi'nden takdir toplayan açıklama! Zulme sessiz kalmadılar...

Son zamanlardaki çalışmalarıyla dikkat çeken Prof. Dr. Ekrem Savaş'ın rektörlüğünü yaptığı Uşak Üniversitesi, işgalci İsrail'in zulmüne sessiz kalmadı ve resmi bir açıklamayla İsrail'i kınadı.

Nice üniversite ve eğitim camiasından birçok kurum yaşanan bu zulümlere sessiz kalırken, Uşak Üniversitesinin hareketi takdir topladı.

İşte üniversitenin katil İsrail'i kınadığı o açıklama:

Uşak Üniversitesi Olarak İsrail’inMescid-i Aksa’ya Yönelik Saldırılarını Kınıyoruz

“Haksızlığa Karşı Susan Dilsiz Şeytandır”

İsrail Devleti’nin Filistinlilere yönelik zulmü,yıllardır devam etmektedir. İsrail, abluka altında tuttuğu mazlum Filistin halkının temel haklarını hiçe saymakta, onları insanlık dışı muameleye maruz bırakmaktadır.

İsrail, Filistin topraklarında işgalci bir devlettir. 1948 yılından bu yana işgalini sürdürmektedir. Filistin topraklarında yasadışı Yahudi yerleşim bölgeleri kurarak Filistinlilere yaşam alanı bırakmamaktadır. Dünya mazlum Filistin halkının çığlığına sessiz kalmış, bu da İsrail’in cüretini artırmıştır.

İsrail, yıllardır terör yöntemleriyle, uluslararası hukuku hiçe sayarak sivil, kadın ve çocuk demeden Filistinlileri öldürmektedir. Bu katliamlarını, içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayında da, sürdürmüştür. Baskıcı yöntemlerle Filistinlilerin ibadet özgürlüğünü engellemeye çalışan İsrail güvenlik güçleri, plastik mermiler ve ses bombalarıyla Mescid-i Aksa’yamenfur saldırılar gerçekleştirmiştir. Hiçbir hukuki ve insani ilkeyi tanımayan İsrail’in saldırılarında bebek ve çocuklarında aralarında bulunduğu birçok sivil hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır.

Uşak Üniversitesi olarak bu katliamı, zulmü ve hukuksuzluğu şiddetle kınıyoruz.

İsrail’in Kudüs’e yönelik eylemlerinin BM Güvenlik Konseyi, BM Genel Kurulu kararları da dahil olmak üzere uluslararası hukuk ve insani ilkelerle hiçbir şekilde bağdaşmadığını duyan herkesegüçlü bir şekilde haykırıyoruz. Mazlum Filistin halkının özgürlük, adalet ve bağımsızlık mücadelesini desteklediğimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz.

Bu konuda sesimizi her zaman güçlü bir şekilde çıkarmayı sürdüreceğimizin bilinmesini isteriz çünkü “Haksızlığa Karşı Susan Dilsiz Şeytandır.”

Uşak Üniversitesi Rektörlüğü

Filistinli kardeşlerimizin gördüğü eziyete ve zulme sessiz kalmayan Uşak Üniversitesi'ni ve rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı, Habervakti.com ailesi olarak takdir ediyor, diğer kurumlardan da bu minvalde açıklamalar yapmasını temenni ediyoruz.

Yorumlar (2)
Osman taylan 1 ay önce
Duyarliğinizdan dolayi çok tesekkur ederim
Hamza 1 ay önce
Tebrikler Uşak Üniversitesi
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?