banner29

Varan 3! Derin Gerçekler gündeme getirdi, Erdoğan hayata geçiriyor...

Usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın Derin Gerçekler programında gündeme getirdiği Ulusal Veri Koruma Merkezi'nin kurulması yönündeki açıklamalar karşılık buldu. Söz konusu talep Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milli Teknoloji Hamlesi ve Dijital Türkiye başlıklı açıklamasında kendine yer buldu ve konuyla ilgili çalışmalar başlatıldı.

Gündem 26.01.2019, 17:13 26.01.2019, 17:50
Varan 3! Derin Gerçekler gündeme getirdi, Erdoğan hayata geçiriyor...

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın önemli açıklamalarda bulunduğu Akit TV'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler gündem belirlemeye devam ediyor.

ŞİMDİ DE ULUSAL VERİ KORUMA MERKEZİ

Daha önce McKinsey hamlesinin Derin Gerçekler'de sert bir şekilde eleştirilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, McKinsey'e kapıyı göstermişti. Son olarak da Abdurrahman Dilipak'ın kenevir üretiminin serbest bırakılması yönünde açıklamalarının ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan kenevir üretiminin önünü açmıştı. Şimdi de Dilipak'ın Ulusal Veri Koruma Merkezi'nin kurulması yönündeki açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Teknoloji Hamlesi ve Dijital Türkiye başlıklı açıklamasında konuyla ilgili çalışmaların başlatılacağı açıklamasında bulundu.

ERDOĞAN BÖYLE DUYURDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kara Harp Okulu HGM Atlas ve HGM Küre Uygulamalarının Tanıtılması Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada "Biz 'Milli Teknoloji Hamlesi ve Dijital Türkiye' diyerek bu süreçte yerimizi alıyoruz. Bugün artık gücün belirleyicisi, sahip olunan veri ve bunları işleme kabiliyeti olarak ifade ediliyor. Verinin değere dönüşmesi ise ancak yerli ve milli bir anlayışla sahiplenilmesiyle mümkün. Nasıl ülkemizin her karış toprağı bizim için canımız pahasına sahipse, her veriye aynı gözle bakmalıyız. Bugün artık kendi ürettiğimiz verinin ülkemizin kontrolünde olması da siber dünyadan gelecek saldırıya karşı tedbirlerin alınması da başlı başına güvenlik meselesidir" dedi.

İşte Dilipak'ın Ulusal Veri Koruma Merkezi'ni gündeme getirdiği o görüntüler:

İşte Derin Gerçekler'de gündeme getirilen Dijital devrimin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları:

İşte konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın twitter adresinden yayınladığı açıklama:

Haber Vakti-Özel

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?