banner29

Vatandaş nasıl iftar açacak?

İstanbul'da yaşayan 4 kişilik bir aile niyet edip dışarıda bir iftar yemeği yemek istese ve maneviyatın kalbi Eyüp Sultan'a gitseler! Onları nasıl bir ''maddi'' tablo bekliyor? Gittik! Bizzat gördük! Şok olduk! Maneviyatın kalbi Eyüp'te belediyeden fahiş fiyata 'iftar' menüsü!! Eyüp Belediyesi'ne bağlı Ensari Konağı Sosyal Tesisleri'nde verilen iftar yemeğinin 70 TL'lik fiyatı görenlerin tepkisini çekti.

Gündem 10.05.2019, 18:14 10.05.2019, 19:01
Vatandaş nasıl iftar açacak?

Eyüp Belediyesi'ne bağlı Ensari Konağı, Ramazan'a özel iftar ve sahur organizasyonlarının fiyatlarını afişlerle duyurdu. Afişleri gören vatandaşlar, fiyatlar karşısında tepkilerini gizleyemedi.

HEM DE MANEVİYATIN KALBİ EYÜP'TE...

Asgari ücretin 2050 TL olduğu ülkemizde, Eyüp Belediyesi'nin Ensari Konağı Sosyal Tesisleri'nde Ramazan dolayısıyla düzenlediği iftar organizasyonunun fiyatları tepkiye neden oldu. İftar için 70 TL sahur için 30 TL fiyat biçen belediyenin, bu tutumu Ramazan ayının ruhuna aykırı bulundu. Milli ve manevi değerleri ön plana çıkaran bir partinin yönettiği hem de Eyüp Sultan gibi maneviyatın kalbi olarak bilinen bir ilçede böyle bir fiyatlandırma nasıl oldu da bu rakamlarla hayata geçirildi? Durum böyle olunca 'iktidara neden tepki oluşuyor?' sorusunu sormaya gerek kalmıyor. İktidar partisine bağlı Eyüp Belediyesinde durumu yerinde gördüğümüzde sıradan lokantalarda ise fiyatların daha da uçuk olduğu gözlerden kaçmadı! ''İftar menünüz neden bu fiyata'' diye sorduğumuz işletme sahipleri ''Belediye bile 70 tl'ye iftar menüsü satıyor biz ne yapalım?'' cevabını veriyor.

BELEDİYELER KAR AMACI GÜDEBİLİR Mİ?

Paylaşım ve birliktelik ayı olan Ramazan ayının ruhuna aykırı hareket eden ticari müesselerin fahiş fiyatları, yıllarca eleştiri konusu olmuştu. Ticari kaygılarla hareket eden kurumların, fiyat artışına gitmesi, arz ve talep olarak değerlendirilip eleştiriler alırken, görevi; vatandaşa hizmet olan belediyelerin kar amacı gütmesi dünyanın hiçbir yerinde bugüne kadar hoş karşılanmadı. Bir iftar yemeğinin maliyetinin 70 TL olamayacağı herkes tarafından biliniyor. Asıl cevabı verilmesi gereken soru ise ''belediye burada ne kadar kâr ediyorundan çok, Ak Partili Belediye olarak Ramazan ayında bu fiyata iftar satılması vatandaşta nasıl bir algıya ve reflekse dönüşüyor? Hem de Ramazan'da hem de 23 Haziran'dan hemen önce!'' sorusu olsa gerek!!!

Haber Vakti/Özel haber

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?