banner29

Yakalanan terörist Ayasofya'ya saldıracakmış!

Adana'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik İstanbul merkezli düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve dün tutuklanan terör örgütünün sözde Türkiye emiri Mahmut Özden'in, Türkiye'deki stratejik yerlere, siyaset ve devlet adamlarıyla bazı ekonomik hedeflere yönelik sansasyonel eylemleri koordine ettiği öğrenildi. Hedeflerinde Ayasofya da varmış.

Gündem 01.09.2020, 13:55
Yakalanan terörist Ayasofya'ya saldıracakmış!

AA muhabirinin İçişleri Bakanlığı kaynaklarından aldığı bilgiye göre, terör örgütü DEAŞ'ın, yeni ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne, bazı derneklere, kuruluşlara ve şahıslara yönelik, eylem arayışı içerisinde olduğu yönünde elde edilen istihbari bilgiler üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğünce çalışma başlatıldı.

Çalışmalar sonucunda, Hüseyin Sağır, AK-47 marka uzun namlulu silah ve 5 adet şarjör ile İstanbul'da kaldığı otelde yakalandı.

18 Ağustos'ta çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Hüseyin Sağır'a eylem talimatı verdiği değerlendiren ve DEAŞ terör örgütü adına çatışma bölgelerinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren, üst düzey örgüt mensuplarından şifreli mesaj programları üzerinden aldığı talimatlar doğrultusunda, Türkiye'deki stratejik yerlere, siyaset ve devlet adamlarıyla bazı ekonomik hedeflere yönelik sansasyonel eylemleri koordine eden DEAŞ terör örgütünün sözde Türkiye emiri Mahmut Özden Adana'da yakalanarak gözaltına alındı.

Özden'in kaldığı evde yapılan aramada çok sayıda dijital materyale el konuldu. Bahse konu şahıslarla bağlantılı olduğu değerlendirilen şahıslara yönelik operasyonlar devam ediyor.

20 Ağustos'ta İstanbul'a getirilen Mahmut Özden, dün çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne gönderildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?